TURCJA – Wybrzeże Likijskie …….2023r 

Opis

Wycieczka zagraniczna                                                                                                TURCJA
–   Wybrzeże Likijskie   –
………………………………2023r                      

DZIEŃ 1.Wylot do Turcji z ………………………..Po wylądowaniu przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2.    Po śniadaniu wyjazd do Demre(Myra).Trasa wycieczki przebiega drogą wzdłuż wybrzeża, z którego rozpościera się wspaniały widok na Morze Śródziemne i strome szczyty gór Taurus. W Myrze zwiedzimy grobowce skalne, które należą do najbardziej fascynujących atrakcji Turcji. Groby i sarkofagi pochodzą z IV wieku p.n.e.  zobaczymy również kościół, w którym pochowany został Św. Mikołaj. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3.Po śniadaniu  zabierzemy Państwa na wyprawę drogą wodną. Będziemy płynąć szlakiem żeglugowym rzeki  Dalyan.. Jedynie łodzią można dotrzeć na plażę Iztuzu, zwaną również Plażą Żółwi, tu można zobaczyć ogromne morskie żółwie Caretta –Caretta..Po czasie wolnym  na kąpiel wrócimy na wybrzeże. Kolejne dwa noclegi w okolicach barwnego i tętniącego życiem miasta Kusadasi. Kolacja i nocleg.           

DZIEŃ 4.Po śniadaniu przejazd do Efezu doskonale zachowanego  antycznego miasta w Turcji gdzie przebywał i nauczał św.Paweł Apostoł (listy do Efezjan) Na  jego terenie znajdują się jedne z największych na świecie wykopalisk archeologicznych. Z Efezem związana jest też postać św. Jana Ewangelisty, który tu właśnie spędził ostatnie lata życia i napisał swoją Ewangelię. Wielki Teatr, Świątynia Domicjana i Biblioteka Celsusa to zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Władze tureckie objęły teren ochroną tworząc w tym miejscu Park Narodowy, który jest na liście  UNESCO.  Przejazd na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5. Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną do Pamukkale (zwanego Bawełnianym Zamkiem) – wapienne tarasy  cud natury znajdują się na liście  UNESKO. Wody gorących żródeł aktywnie przyczyniają się do tworzenia wręcz surrealistycznego krajobrazu tego miejsca.(dla chętnych okazja do kąpieli w źródłach termalnych.) Z drugiej strony Pamukkale zwiedzimy ruiny miasta Hierapolis z doskonale zachowanym teatrem. Przejazd na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6. Po śniadaniu udamy się w podróż powrotną do Antalyi. Po drodze zatrzymamy się w należącej do Rządu Tureckiego manufakturze dywanów. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się poszczególnym etapom powstawania wyrobów,  począwszy od hodowli jedwabników po techniki tkania.. Przejazd na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7. Po śniadaniu zwiedzimy Antalię  jedno z najpiękniejszych miast Tureckiej Riwiery. Zobaczymy m.in. symbol miasta – słynny żłobiony minaret Yivli. Turcja znana jest także z fabryk złota i skór. Można tutaj nabyć w korzystnych cenach biżuterię i wyroby skórzane. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadami Karpuzkaldiran. Powrót na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

 

Cena:  ……………
Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 700,00 zł.

Świadczenia zawarte w cenie:
–  przelot Polska-Turcja-Polska,
– bagaż podręczny –max 8kg, bagaż główny -max 20kg,
–  transfery w Turcji,
– 7noclegów w hotelach ****/*****
–  wyżywienie HB (2 posiłki-śniadania i kolacje)
–  opiekę polskojęzycznego przewodnika
– ubezpieczenie KL20000.euro, NNW 1250euro, koszty ratownictwa 10000euro
– TFG,TFP
Świadczenia NIE zawarte w cenie:
–  wydatki na potrzeby własne
– dodatkowe ubezpieczenia
– wycieczki fakultatywne: lot balonem nad Pamukkale i Hierapolis.
– transfer na lotnisko ( tam i z powrotem) w PL uzależniony od ilości osób chętnych

*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie
AKTUALNE WYTYCZNE:
Wymagane dokumenty: paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy przed wylotem.
Aktualne wytyczne ( 20.05.2022r)
ZASZCZEPIENI -WYMAGANY UNIJNY CERTYFIKAT SZCZEPIENIA
OZDROWIEŃCY – WYMAGANY UNIJNY CERTYFIKAT OZDROWIEŃCA
POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY- WYMAGANY NEGATYWNY WYNIK TESTU RT-PCR LUB ANTYGENOWEGO
DZIECI – PONIŻEJ 12 ROKU ŻYCIA ZWOLNIONE Z TESTU