BUŁGARIA –

Description

               Wypoczynek w Bułgarii

                Bez nocnych przejazdów

 

PROGRAM:
Dzień1
Wyjazd z Zelowa o godz. 5.00. Przejazd przez Słowację, Węgry na pierwszy nocleg tranzytowy w Rumunii – okolice Alba Julii na obiadokolację i nocleg .
Dzień 2
Po śniadaniu spacer po ulicach miasta, następnie  przejazd do Bułgarii – Złote Piaski. Zakwaterowanie w hotelu *** obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3 – 6
Śniadania – wypoczynek na plaży – korzystanie z  infrastruktury hotelu. Obiadokolacje i noclegi. W tych dniach wycieczki:

*wycieczka do Warny, miasta o bogatej historii,która słynie ze wspaniałych budowli z różnych epok. na szczególną uwagę zasługują ruiny fortyfikacji rzymskich i bizantyjskich. Spacer po Starym Mieście, zwiedzanie drugiej co do wielkości bułgarskiej cerkwi. Pobyt w delfinarium, jednym z najciekawszych na Półwyspie Bałkańskim, gdzie zobaczymy akrobatyczne pokazy delfinów oraz ich trenerów. Po czasie wolnym przejazd do kompleksów klasztornych wydrążonych w skale – Monastyr Aładża, których ogrom  wywiera niesamowite wrażenie.

*wycieczka do Bałczika czyli ,,Białego Miasta Morza Czarnego,,jednego z najpiękniejszych miejsc w tej części Europy, zbudowane w VI w.przez greckich kolonistów z Miletu. Położone wśród wapienych skał,  nadaje  mu szczególny urok. Głównym punktem  jest zwiedzanie ogrodu botanicznego z kolekcją 250 gatunków kaktusów, mnóstwem kwiatów, rajskich jabłoni, drzew migdałowych oraz wielu innych roślin wśród których usytuowany jest Pałac Królowej Marii, wzniesiony w stylu orientalnym. Następnie przejazd na  przylądek Kaliakra.- to wysunięty w morze ponad 2 kilometrowy cypel, który tworzą pionowe, sięgające 70 m wysokości skały. Jest to niepowtarzalne miejsce obfitujące w podwodne skały, skalne nisze i pozostałości fortyfikacji rzymskich, często można tu zobaczyć skaczące w  morzu delfiny.
Dzień 7    Po śniadaniu wyjazd z Bułgarii w kierunku Rumunii.  Obiadokolacja i nocleg w okolicach Hunedoary.
Dzień 8
Po śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie miasta. Hunedoara to przemysłowe miasto leżące nad rzeką Cemą w Siedmiogrodzie. Turystów przyciąga tu gotycki zamek z XIV w, uznawany za jeden z najpiękniejszych  w Rumunii. Zwiedzimy  wnętrza zamku, dwa pierścienie murów obronnych,  dziedziniec, salę rycerską, dwie studnie oraz posłuchamy historii o kruku i pierścieniu oraz inne legendy. Po zwiedzaniu wrócimy na obiadokolację i nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu  wyjazd w kierunku Polski. Powrót w godzinach wieczornych.

Cena:  2000 zł + 100 euro od osoby dorosłej
           1600 zł + 70 euro dzieci od ( 3-11 lat) w pokoju z 2 osobami pełnopłatnymi

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux z klimatyzacją
– opieka pilota na trasie i podczas całego pobytu
– 3 noclegi w Rumunii ,  5 noclegów w Bułgarii
– wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
– ubezpieczenie NNW, KL -15000 euro  +  choroby przewlekłe
– wycieczki wymienione w programie                                                                                                                                                                                                

Świadczenia nie zawarte w cenie:
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( obowiązkowy od 22.09.2016) – 10 zł na cały pobyt od osoby
– wydatków na potrzeby własne, napoje według zamówienia
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg  (prosimy o zabranie bagażu o małym gabarycie).
OPIS HOTELU***
Hotel  położony jest  w centralnej części kurortu Złote Piaski,  150  metrów do plaży. Na terenie hotelu znajdują się: basen zewnętrzny z darmowym serwisem plażowym, restauracja, bar, wifi w lobby, tenis stołowy.  W pokojach ( możliwość dostawki) : łazienka, balkon, klimatyzacja,TV,  ręczniki, suszarka. W barze obok hotelu karaoke, inne atrakcje dla dzieci w pobliżu hotelu.