BUDAPESZT – 2022r

Największe miasto i stolica Węgier nie bez powodu jest co roku odwiedzana przez miliony turystów. To wyjątkowo urokliwe i malownicze miasto położone jest nad Dunajem- rzeką, która dzieli je na dwie części ( a dawniej dwa oddzielne miasta: Budę i Peszt), obecnie połączone licznymi mostami. Budapeszt jest niezwykle rozwinięty pod względem kulturowym, naukowym, turystycznym i uzdrowiskowym, dzięki czemu każdy, niezależnie od upodobań odnajdzie tu coś wyjątkowego.

Description

                                            BUDAPESZT
                                  …………………….. 2022r
                                 – termin potwierdzony – 

1 .Dzień
6.00 wyjazd z Zelowa przez Bełchatów o godz. 6.15 przystanek ul. Czapliniecka koło sklepu ,, Rogaś”, następnie przed wiaduktem ul. Wojska Polskiego o godz. 6.20  ( zatoczka dla autobusów po prawej stronie).
Przejazd przez Słowację na Węgry. Po przyjeździe do Budapesztu krótkie zwiedzanie miasta, obiadokolacja w restauracji oraz wieczorny rejs statkiem po Dunaju w scenerii podświetlonego miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 .Dzień
8.00 śniadanie 9.00 wyjazd na zwiedzanie  miasta: Wjazd na Wzgórze Gallerta, spacer trasą widokową  wzdłuż murów cytadeli, aż do Budapesztańskiego Pomnika Wolności skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta.  Wzgórze zamkowe z Pałacem Zamkowym i Pałacem Sandorów, zmianą warty przed Pałacem Prezydenckim. Stare Miasto – Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Ratusz, Plac Disz  z zabytkowymi budowlami. Czas wolny przy secesyjnej Hali Targowej Vasarcsarnok na ,,langosza z piwem z kija   (w zakresie własnym). Dalsze zwiedzanie miasta, spacer po deptaku Vaci i promenadzie naddunajskiej.Plac Lajosa Kossutha z pomnikiem bohaterów wegierskich. Budynek Parlamentu rozciagający się  aż na 269 m wzdłóż Dunaju, jeden z największych budynków rządowych świata. Bazylika św.Stefana…. Następnie obiadokolacja w węgierskiej Csardzie ( program artystyczny, wspólna zabawa, tańce )konsumpcja w formie all inclusive, lokalne wino i piwo bez ograniczeń. Powrót do hotelu na nocleg.

3 .Dzień
8.00śniadanie 9.00 pakownie bagaży. Przejazd do Szentendre malowniczego miasteczka położonego na zboczach naddujajskich wzgórz, porównywane często do Kazimierza nad Wisłą.  Mekka artystów, architektoniczna i krajobrazowa perełka gdzie czas płynie wolniej i milej.(czas wolny na posiłek w zakresie własnym .wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Zelowa ok.godz.24.00
CENA:
……    od osoby w pokoju 2,3 – osobowym
Płatne przy rezerwacji:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. – 10 PLN/os./pobyt,
Turystyczny Fundusz Pomocowy – wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. – 10 PLN/os./pobyt.
Uwaga: Kwota na TFP jest naliczana do funduszu od każdej nowej rezerwacji. Zgodnie z Ustawą jest ona bezzwrotna. Dotyczy to wszelkich anulacji, rezygnacji, a także sytuacji, gdy zmieniacie Państwo np. termin wyjazdu i skutkuje to założeniem nowej rezerwacji.
Cena zawiera:
Przejazd autokarem, opieka pilota- przewodnika, 2 noclegi w hotelu***  ( w zależności od terminu), 2 śniadania,1 obiadokolacja w restauracji,1 biesiada Csarda Exclusive, rejs po Dunaju, opłaty rezerwacyjne, opieka pilota-przewodnika, zestaw słuchawkowy, polisa na 15000euro.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.