FIORDY NORWESKIE- 08-14 września 2021r

Norwegia to fantastyczna kraina krajobrazów, fiordów, gór, mórz oraz malowniczych miasteczek  rozłożonych między wodą a skałami. Piękna przyroda, ogromne przestrzenie dają poczucie wolności tym, którzy odwiedzają to państwo. To co urzeka turytów to emanujący tu ,, spokój” w dolinach rzecznych oraz czystość powietrza.
Jeśli uwielbiacie bajkowe widoki, wręcz niesamowite krajobrazy to zapraszamy na wycieczkę do Norwegi. Wyruszamy w czerwcu i chcemy zabrać Cię w niesamowitą podróż.

 

Description

                                    FIORDY NORWESKIE
                                       8-14 września 2021

                 NORWEGIA-FIORDY- LODOWIEC- ZŁOTA DROGA-
DROGA TROLLI-DROGA ORŁÓW  –
BIAŁE NOCE – OSLO
            

 

PROGRAM WYCIECZKI:
1.Dzień
8.00 –
wyjazd z Zelowa w kierunku Świnoujścia obiad w Międzyzdrojach ( w zakresie własnym – czas wolny). Przejazd do terminalu, zaokrętowanie na prom, w cenie miejsce w kajucie 4-osobowej ( miejsce w kajucie 3,2,1 osobowej za dopłatą). Nocny rejs do Ystad. Na promie restauracja, sklepy, kantor. Nocleg w wybranej kajucie.
2.Dzień.
Zacumowanie. P
o śniadaniu na promie wykwaterowanie.  Przejazd autokarem wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji w kierunku Oslo. Na granicy  szwedzko-norweskiej ukaże nam się Iddefiord,  możliwość przejścia przez most łączący dwa brzegi fiordu, przejazd w okolice miejscowości Gol na obiadokolację i nocleg.
3.Dzień
Po śniadaniu przejazd malowniczymi dolinami Hallingdal przez ,,księżycowy,, płaskowyż Hardangervidda, największy w północnej Europie, na rejs statkiem wzdłuż odnogi Sognefjordu (najdłuższym i najgłębszym fiordzie na świecie) oraz kolejnym fiordem Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi oraz Aurlandsfjorem do miejscowości  Flam. Czas wolny. Następnie przejazd najdłuższym tunelem świata(24,5 km). Przeprawa promowa przez Sognefiord do Mannheller. Krótki postój w okolicach ,,jęzora,, lodowca Jostedalsbreen- największego lodowca stałego lądu Europy. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.                                        
4.Dzień
Po  śniadaniu  przejazd malowniczą trasą ( można spotkać stada pasących się reniferów ) do miejscowości Geiranger  jednej  z  najpiękniej  położonych miejscowości w Norwegii. Przejazd ,,Drogą Orłów,, niezwykła trasa widokowa wijąca się licznymi serpentynami wzdłuż fiordu z punktami widokowymi
z których rozpościera się panorama na wodospad ,,Siedmiu Sióstr”. Przeprawa promowa przez Norddalsfjord. Przejazd ,,Drogą Trolli”- jednej z największych atrakcji turystycznych Norwegii -arcydzieło inżynierii sprawia, że jest to wspaniały emocjonalny przejazd. Po trasie  znak ostrzega przed trollami. Patrząc na drogę  z góry można powiedzieć, że jest to Drabina Trolli. Dalszy przejazd doliną Romsdalen (mijamy liczne urwiska skalne i wodospady Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5.Dzień.
Po śniadaniu przejazd drogą Valdresflye przez Park Narodowy Jutunheimen, która przebiega przez długie pofałdowane tereny pełne pięknych krajobrazów. Wspinając się na wysokość 1390 m.n.p.m zobaczymy jeziora, wiele tradycyjnych gospodarstw z drewnianymi domami liczącymi ponad 100 lat, stanowiących przykład norweskiej sztuki ludowej. Po trasie punkty widokowe, między innymi na Bessegen , którego grzbiet jest celem ekstremalnych wędrówek. Przyjazd do hotelu w Oslo.( posiłek w zakresie własnym). Wieczorny spacer ulicami stolicy Norwegii oraz brzegiem Oslofiordu. Nocleg.
6.Dzień.
Po śniadaniu zwiedzanie miasta m.in. uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej, Ratusz Miejski, w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, Twierdza Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi Vikingów na półwyspie Bygdoy. Park Vigelanda, przejazd na tereny skoczni Holmenkollen. Wyjazd z Oslo, czas wolny w centrum zakupowym. Obiadokolacja po trasie, przyjazd do Szwecji, zaokrętowanie na promie. Zakwaterowanie w wybranej kabinie, nocny rejs do Świnoujścia.
7.Dzień.
Ok.9.30 po śniadaniu wykwaterowanie z kajut, przybycie do Świnoujścia. Dalsza trasa autokarem. Po trasie postój na obiad w zakresie własnym ok. 18.00 przyjazd do Zelowa.

Cena: 2900,00zł + 150euro
Świadczenia zawarte w cenie:
– autokar na całej trasie wycieczki  już z Zelowa.
– 2 przeprawy promowe Świnoujście-Szwecja-Świnoujście
– przeprawy promowe we fiordach, przejazdy autostradami, mostami i tunelami
– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach ( pokoje 2,3 osobowe z wc i prysznicem ) miejsce w  kabinach 4-osob z wc i prysznicem (na dwóch promach)
– wyżywienie: 6 śniadań w tym 2 na promach, 3 obiadokolacje na terenie Norwegii, 1 obiadokolacja na terenie Szwecji
– opieka pilota-przewodnika
– wstępy
– ubezpieczenie NNW i KL na terenie Skandynawii i Polski.
Świadczenia nie zawarte w cenie:
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł na cały pobyt
– miejsce w kabinie  2 osobowej (na dwóch promach) 120zł od osoby, 3 osob. (na dwóch promach ) 90zł od osoby. Dopłata przy zawarciu umowy.
wydatków na potrzeby własne

Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże 1 duży do 20 kg oraz podręczny do 5 kg.
Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Prosimy o zabranie  karty EKUZ oraz dowodu tożsamości  lub paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy przed datą zakończenia imprezy