GÓRY SOWIE – ….

Góry Sowie wyrastają niespodziewanie u południowego krańca Niziny Śląskiej ciemnym, zwalistym grzbietem. Choć są niezbyt wysokie (tylko Wielka Sowa przekracza tysiąc metrów), górują nad niziną 600-700 m. Pełne tajemnic, historii i zachwycającej przyrody – zachęcają do weekendowgo wypadu w góry… i odkrycia tego co przez turystów jeszcze nie zostało odkryte.
ZAPRASZAMY!

 

Opis

Wycieczka krajowa

GÓRY SOWIE

                 

,, Zabierz wygodne buty, kijki do nordic walkingu, plecak, coś słodkiego i ruszaj z nami na Wielką Sowę… i atrakcje w jej okolicy”.
   Jeśli jesteś grupa zorganizowaną – napisz lub zadzwoń .                                     

Program:

Dzień 1
Wyjazd z Zelowa o godz. 7.00- Pl. Dąbrowskiego.
Przejazd do  Srebrnej  Góry- zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra giblartalu śląska czyli  największej górskiej Twierdzy Srebrna Góra. Przejście z przewodnikiem trasą turystyczną o której usłyszymy ciekawą historię, a dodatkowo zobaczymy niesamowite widoki roztaczające się na panoramę Sudetów. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.
Spotkanie biesiadne przy ognisku.                                                                                           
Dzień 2
Śniadanie.
Spotkanie z przewodnikiem.  Wejście z przewodnikiem na Wielką Sowę (1015 m. n.p.m ) gdzie rozpościera się widok na Nizinę Dolnośląską .  Czas wolny. Zejście szlakiem  na Przełęcz Sokolą. Przejazd w okolice Jeziora Bystrzyckiego ( zaporowego )- położonego w dolinie rzeki Bystrzycy. Spacer po zaporze. Przejście jedną z 3 w Polsce kładek wstęgowych nad jeziorem Bystrzyckim do Zamku w Grodnie. Zwiedzanie z przewodnikiem warowni sięgającej czasów Pierwszych Piastów a najlepiej zachowanej na terenie Dolnego Śląska. Przejazd do pensjonatu. Obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd i krótki spacer do Osówki zwiedzanie podziemnego miasta. Podczas zwiedzania – pojawiają się hologramy znanych postaci przedstawiających historię, filmy dokumentalne , trójwymiarowe zdjęcia. Wejście na naziemną cześć kompleksu RISE – dalsza historia nietypowego miasta. Przejazd do Pałacu w Jedlinie- zwiedzanie
z przewodnikiem trasy rewolucji przemysłowej, sekrety bogatych fabrykantów, intrygi i pojedynki dworskie, ukryte skrzynie pełne skarbów oraz niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej.
Przyjazd do Zelowa.

PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Informacja dodatkowa;
REALIZUJEMY BON TURYSTYCZNY 
Warunkiem realizacji wycieczki jest uczestnictwo 25 osób. ZAPRASZAMY
PENSJONAT:
Pensjonat  położony jest w centralnej części Gór Sowich. Oferuje noclegi w pokojach 2,3 – osobowych z łazienkami, ręcznikami,  TV. Każdy z gości może cieszyć się stałym  dostępem do internetu. W pensjonacie dostępna jest sala bilardowa.

CENA:
– ………… od osoby dorosłej
-…………. dzieci do lat 4-12 r.ż.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux
– opieka pilota/ przewodnika górskiego
– 2 noclegi
– wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 biesiadne spotkanie przy ognisku *
* ognisko + 1kiełbasa, musztarda, ketchup, ogórek kiszony, smalec, herbata)
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– ubezpieczenie NNW 5000 zł
– obowiązkowy T.F.G i T.F.P.

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– wydatki własne