GÓRY SOWIE 2022

Góry Sowie wyrastają niespodziewanie u południowego krańca Niziny Śląskiej ciemnym, zwalistym grzbietem. Choć są niezbyt wysokie (tylko Wielka Sowa przekracza tysiąc metrów), górują nad niziną 600-700 m. Pełne tajemnic, historii i zachwycającej przyrody – zachęcają do weekendowgo wypadu w góry… i odkrycia tego co przez turystów jeszcze nie zostało odkryte.
ZAPRASZAMY!

 

Description

WEEKEND
                                         ,,GÓRY SOWIE”

                                                                        ……..       2022
,, Zabierz wygodne buty, kijki do nordic walkingu, plecak, coś słodkiego i ruszaj z nami na Wielką Sowę… i atrakcje w jej okolicy”.

PROGRAM W PRZYGOTOWANIU

Dzień 1
Wyjazd z Zelowa o godz. 7.00- Pl. Dąbrowskiego
Przejazd w okolice Przedgórza Sudeckiego. Spacer na ,, Ślęże” należącą do Korony Gór Polskich a mającej miano góry Bogów z czym wiąże się ciekawa legenda Gertrudy. W otoczeniu lasu spotkamy tajemnicze kręgi zaś na samym szczycie kościół, pozostałości zamku, wierzę widokową.  Przejazd do  Srebrnej  Góry- zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra giblartalu śląska czyli  największej górskiej Twierdzy Srebrna Góra. Przejście z przewodnikiem trasą turystyczną o której usłyszymy ciekawą historię, a dodatkowo zobaczymy niesamowite widoki roztaczające się na panoramę Sudetów. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie.
Spotkanie z przewodnikiem.  Wejście z przewodnikiem na Wielką Sowę (1015 m. n.p.m ) gdzie rozpościera się widok na Nizinę Dolnośląską . Czas wolny. Zejście szlakiem do pensjonatu. Obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Wjazd na Przełęcz Sokolą  i przejście do Osówki – zwiedzanie podziemnego miasta. Podczas zwiedzania – pojawiają się hologramy znanych postaci przedstawiających historię, filmy dokumentalne , trójwymiarowe zdjęcia. Wejście na naziemną cześć kompleksu RISE – dalsza historia nietypowego miasta. Przejazd w okolice Jeziora Bystrzyckiego ( zaporowego )- położonego w dolinie rzeki Bystrzycy. Spacer po zaporze. Przejście jedną z 3 w Polsce kładek wstęgowych nad jeziorem Bystrzyckim do Zamku w Grodnie. Zwiedzanie z przewodnikiem warowni sięgającej czasów Pierwszych Piastów a najlepiej zachowanej na terenie Dolnego Śląska.  Obiad ( II danie).
Na zakończenie wycieczki – jeśli czas pozwoli możliwość przejazdu i wejścia do największej barokowej świątyni na świecie – Kościoła Pokoju w  Świdnicy, który został wpisany na światową listę UNESCO .
Przyjazd do Zelowa.

PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Informacja dodatkowa;
REALIZUJEMY BON TURYSTYCZNY 
Warunkiem realizacji wycieczki jest uczestnictwo 25 osób. ZAPRASZAMY
PENSJONAT:
Pensjonat  położony jest w centralnej części Gór Sowich. Oferuje noclegi w pokojach 2,3 – osobowych z łazienkami, ręcznikami,  TV. Każdy z gości może cieszyć się stałym  dostępem do internetu. W pensjonacie zapewnione mamy posiłki. W pensjonacie dostępna jest sala bilardowa.

Cena;
bilety wstępu
bilety wstępu – dzieci do lat 14 r.ż.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux
– opieka pilota/ przewodnika górskiego
– 2 noclegi
– wyżywienie:  2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad
– ubezpieczenie NNW 5000 zł

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– bilety wstępu   ( cena zostanie podana w kwietniu)
– wydatki własne