GÓRY SOWIE -maj 2021r

Góry Sowie wyrastają niespodziewanie u południowego krańca Niziny Śląskiej ciemnym, zwalistym grzbietem. Choć są niezbyt wysokie (tylko Wielka Sowa przekracza tysiąc metrów), górują nad niziną 600-700 m. Pełne tajemnic, historii i zachwycającej przyrody – zachęcają do weekendowgo wypadu w góry… i odkrycia tego co przez turystów jeszcze nie zostało odkryte.
ZAPRASZAMY!

 

Description

WEEKEND
                                         ,,GÓRY SOWIE”

                                                                               .…  maj 2021r
,, Zabierz wygodne buty, kijki do nordic walkingu, plecak, coś słodkiego i ruszaj z nami na Wielką Sowę… i atrakcje w jej okolicy”.

DZIEŃ 1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30. Przejazd do Srebrnej Góry.  Zwiedzanie  giblartalu  śląska czyli  największej górskiej  Twierdzy Srebrna Góra. Przejście z przewodnikiem trasą turystyczną o której usłyszymy ciekawą historię, a dodatkowo zobaczymy niesamowite widoki roztaczające się na panoramę Sudetów. Przejazd na przełęcz Walimską –   Wejście z przewodnikiem na Wielką Sowę (1015 m.n.p.m) gdzie rozpościera się widok na Nizinę Dolnośląską  . Czas wolny. Zejście szlakiem do pensjonatu. Obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 2.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Osówki- zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka . Podczas zwiedzania – pojawiają się hologramy znanych postaci przedstawiających historię, filmy dokumentalne , trójwymiarowe zdjęcia. Wejście na naziemną cześć kompleksu RISE – dalsza historia nietypowego miasta. Przejazd w okolice Jeziora Bystrzyckiego ( zaporowego )- położonego w dolinie rzeki Bystrzycy. Spacer po zaporze. Przejście jedną z 3 w Polsce kładek wstęgowych nad jeziorem Bystrzyckim do Zamku w Grodnie. Zwiedzanie z przewodnikiem warowni sięgającej czasów Pierwszych Piastów a najlepiej zachowanej na terenie Dolnego Śląska.
Obiad- ( II danie).  Na zakończenie wycieczki – jeśli czas pozwoli możliwość przejazdu i wejścia do największej barokowej świątyni na świecie – Kościoła Pokoju w  Świdnicy, który został wpisany na światową listę UNESCO – dodatkowo płatne  10 zł.
Wyjazd w drogę powrotną.

Informacja dodatkowa;
Warunkiem realizacji wycieczki jest uczestnictwo 25 osób. ZAPRASZAMY
PENSJONAT:
Pensjonat  położony jest w centralnej części Gór Sowich. Oferuje noclegi w pokojach 2,3 – osobowych z łazienkami, ręcznikami,  TV. Każdy z gości może cieszyć się stałym  dostępem do internetu. W pensjonacie zapewnione mamy posiłki. W pensjonacie dostępna jest sala bilardowa.

 


Cena;
370,00  zł od osoby
+ bilety wstępu do realizacji programu:
90 zł – osoby bez zniżek
80 zł – osoby podlegające zniżkom: dzieci, emeryci, renciści, młodzież ucząca się do 25 r.ż

Świadczenia zawarte w cenie:  przejazd komfortowym autokarem, opłaty drogowe i parkingi, opieka pilota, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, usługa przewodnika górskiego, , ubezpieczenie NNW  5000 zł

Świadczenia nie zawarte w cenie: bilet wstępu do Kościoła Pokoju w Świdnicy, wydatków własnych.

Program jest ramowy- kolejność zwiedzania może ulec zmianie.