GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – ….2020

Góry Świętokrzyskie to niski łańcuch górski w południowo-wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Najwyższym szczytem jest Łysica w paśmie Łysogór. Nazwa gór pochodzi od relikwii Krzyża Świętego przechowywanych w klasztorze na Łysej Górze… obok Sudetów, są jednym z najstarszych łańcuchów górskich, które trzeba choć raz przejść 🙂

Description

                    GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
       Zapisy rozpoczęte!

PROGRAM:
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30.
Zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Raj- jednej z najpiękniejszych jaskiń w  Polsce.  Bogactwo  i  uroda jaskini   polega  na  tym,   że  znajdują się w niej nacieki  skalne o różnorodnych, niezwykłych kształtach stanowiące  stalaktyty  i  stalagmity.
Przejazd do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Czas wolny. Wejście z przewodnikiem na  szczyt Świętego Krzyża, nazywanego też Łyścem lub Łysą Górą.
Będziemy wędrować przez lasy Puszczy Jodłowej, objętej ochroną w ramach  Świętokrzyskiego Parku Narodowego.  Odpoczynek na szczycie wzniesienia. Wejście na platformę widokową skąd rozpościera się  widok na północny skłon Pasma Głównego Gór Świętokrzyskich oraz słynne Gołoborza.  To właśnie tu odbywały się sabaty czarownic. Zejście do Huty Szklanej ścieżką edukacyjną.

Cena; …. zł od osoby dorosłej
Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem lux, opieka pilota, przewodnicy na trasach zwiedzania, wejście do Jaskini Raj, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW 5000 zł