GRECJA – 20-28.06.2021r

Grecja to państwo położone południowo-wschodniej części Europy  na Półwyspie Bałkańskim.  Strefa klimatu śródziemnomorskiego sprawi, ze czas spędzony w tym kraju nawet we wrześniu nas rozgrzeje i przyczyni się do spędzenia tego czasu w stylu siga-siga, czyli powoli-powoli. Wycieczka skierowana jest dla odkrywców i miłośników historii… a będzie co oglądać bo na trasie zobaczymy Meteory, Ateny, Akropol i wiele innych starożytnych zabytków. Dla tych którzy lubią piaszczyste plaże z przepiękną linią brzegową oraz krystalicznie czyste morze też mamy zaplanowane kilka dni odpoczynku. Do Grecji warto również przyjechać żeby zobaczyć  kulturę i obyczaje tego kaju jak i posmakować świeżych owoców, fety oliwek i wyśmienitego wina.
Piękno krajobrazu zachwyci każdego!
ZAPRASZAMY!

Description

                                                                                               GRECJA
                                                                                      20-28 czerwca 2021r
                                                                                    bez nocnych przejazdów

Program:
Dzień 1
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 ( przystanek Pl. Dąbrowskiego). Przejazd przez Słowację, Węgry na obiadokolację i nocleg tranzytowy w Serbii.
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Grecji – przejazd przez Serbię,Macedonię. Przyjazd do hotelu w okolicach Thessalonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Litochoro- spacer w Olimpijskim Parku Narodowym- Wąwóz Enipeas. Następnie przejazd do Kalambaki – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych  ,, wiszących klasztorów„- zabytek UNESCO malowniczo położonych na szczytach kamiennego  lasu Meteorów.  Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Przejazd do hotelu w Meteorach- zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Aten– zwiedzanie Akropolu- zabytek UNESCO. Po zejściu z Akropolu wejście na Aeropag skąd Apostoł Paweł przemawiał do Ateńczyków. Czas wolny. kolejnym punktem programu jest odwiedzenie  najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji –  Parlament ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Stadion Olimpijski z 1896r. Przejazd do Tolo- po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Odpoczynek nad zatoką argolidzką. Dla chętnych wieczorem możliwość rejsu po Nafpilo ( dodatkowo płatny) – najbardziej romantycznego miasta w Grecji, które było pierwszą stolicą po wyzwoleniu spod jarzma tureckiego. Wypłynięcie po obiadokolacji o  godz. 17.00 powrót około 21.30 . Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do Myken– zabytek UNIESCO. Zwiedzanie ruin jednej z najstarszych cywilizacji świata- cywilizacji mykeńskiej, podczas której odwiedzimy ,,grób Agamemnona” oraz zobaczymy maskę Agamemnona. Przejazd  do Epidavros – zabytek UNESCO, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków- Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką.  Po zwiedzaniu przejazd do Koryntu– zabytek UNESCO- zwiedzanie starożytnego miasta związanego z królem Syzyfem oraz utworzeniem największej wspólnoty chrześcijańskiej przez Św. Apostoła Pawła. Powrót do hotelu w Tolo- obiadokolacja. WIECZÓR GRECKI – zabawa z tancerzami, którzy przedstawią nam pokaz tańców z różnych regionów  Grecji m.in słynne syrtaki Zorba przy regionalnych zakąskach typowo greckich oraz regionalnym winie bez ograniczeń.  Nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Przejazd od Delf– zabytek UNESCO- zwiedzanie terenów archeologicznych- najważniejszego miejsca dla Greków w którym znajdowała się największa wyrocznia świata starożytnego poświęcona  Apollinowi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Serbii- przejazd do hotelu w okolicach Novi Sad. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Przyjazd do Polski.

 

Cena;  2000,00 zł + około 150-180 euro  od osoby w pokoju dwuosobowym

 

Osoby zapisane na wycieczkę prosimy o potwierdzenie wyjazdu i wpłatę 500,00-1000,00 zł.
Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux
– noclegi: 2x noclegi w Serbii, 6 noclegów w Grecji – hotele ***
– wyżywienie: 8 śniadań i  8 obiadokolacji
– opieka pilota/przewodnika podczas trwania imprezy turystycznej
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– wieczór grecki
– ubezpieczenie NNW, KL Travel World 15000 euro

Świadczenia nie zawarte w cenie:

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. – 10 zł /os./pobyt.
– rejs w Nafpilo – ( ok.20 euro )
– wydatki na potrzeby własne
– ubezpieczenie od chorób przewlekłych
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg  ( prosimy o zabranie bagaży o małych gabarytach).