Francja – Hiszpania – Portugalia

BARCELONA – COSTA BRAVA – MONTSERRAT – LOURDES  – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA – LIZBONA – PORTO

Opis

                               PÓŁWYSEP IBERYJSKI
                HISZPANIA  – FRANCJA – PORTUGALIA

PROGRAM WYCIECZKI
1 Dzień:
Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem grupy na lotnisku Warszawa Modlin o godzinie 09.30. Odprawa. Odlot samolotu o godzinie 11.30, lądowanie w BARCELONIE o 14.40. Transfer do MONTSERRATZwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny. Po zakończeniu zwiedzania przejazd na wybrzeże Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, kolacja  i nocleg.
 2 Dzień:
Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem, wyjazd na całodniową wycieczkę do BARCELONY.W programie m.in. Sagrada Familia (zwiedzania z zewnątrz), Wzgórze Montjuc Mercat de la Boqueria – ogromy targ świeżych owoców i owoców morza, Monument Colom – pomnik Krzysztofa Kolumba, Dzielnica Gotycka z Katedrą, La Rambla – spacer najsłynniejszą aleją Barcelony oraz czas wolny dla uczestników. O godzinie 18.00 powrót do hotelu na Costa Brava, kolacja, nocleg.
  

3 Dzień:
Po śniadaniu czas wolny dla uczestników w jednej z miejscowości na Costa Brava – To tętniące życiem wybrzeże, gdzie tysiące turystów przyjeżdżają podziwiać szerokie, piaszczyste plaże i spacerować promenadach pełnych sklepików, barów i restauracji. Czas na zakupy i spacer. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Lourdes w godzinach popołudniowych. Przyjazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
4 Dzień:
Śniadanie i całodniowy pobyt w LOURDES. Msza Święta. Spacer do Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Droga Krzyżowa. spacer śladami św. Bernadety. Zobaczymy jej Dom Rodzinny, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej. Modlitwa przy grocie. Procesja z Lampionami, udział w Drodze Krzyżowej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
5 Dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i całodniowy przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA Przyjazd w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
6 Dzień:
Po śniadaniu nawiedzenie grobu Św. Jakuba, zwiedzanie Katedry. Następnie w godzinach wieczornych przejazd do FATIMY, zakwaterowanie w Hotelu, kolacja i nocleg.
7 Dzień:
Po śniadaniu całodniowy pobyt w FATIMIE. Na początku Msza Święta oraz Droga Krzyżowa, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kaplica Objawień – Serce sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, spacer do Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Powrót do hotelu. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. W godzinach wieczornych kolacja i nocleg.
8 Dzień:
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do LIZBONY. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem Przyjazd do dzielnicy Belem – miejsca, skąd portugalscy żeglarze wypływali w poszukiwaniu „nowych światów dla Świata”. Wieża Torre de Belem, Pomnik Odkrywców, kościół Hieronimów. Następnie Czas wolny na spróbowanie tradycyjnych ciasteczek „pasteis de Belem”. Po odpoczynku przejazd do Katedry oraz spacer po urokliwej starej części Lizbony z pchlim targiem – Afamie. W godzinach wieczornych powrót do hotelu , kolacja, nocleg.
9 Dzień:
Śniadanie o godzinie 7.00 Przejazd do PORTO. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem W programie między innymi Ribeira – słynna dzielnica nad rzeką pulsująca życiem, Katedra Sé Catedral – Imponująca obronna świątynia o potężnych murach, Palacio da Bolsa – dawna giełda papierów wartościowych, Wieża Kleryków, Avenida Dos Aliados, Dworzec Sao Bento, , Kościół Św. Franciszka. Transfer na lotnisko. Wylot o godz. 15.20, lądowanie na lotnisku Warszawa Modlin o godz. 19.55

CENA:
Cena zawiera:
Bilety lotnicze Warszawa Modlin – Barcelona oraz Porto – Warszawa Modlin
Mały bagaż podręczny 40x30x20 cm, bagaż rejestrowy 10 kg osoba
Opcjonalnie: do bagażu rejestrowego 20 kg – 130 zł, ale tylko w momencie podpisania umowy
Transfery lotnisko – hotel – lotnisko
Wynajęcie autokaru na trasie całej wycieczki
2 noclegi w hotelu *** na Costa Brava (pokoje 2-osobowe)
2 noclegi w hotelu  *** w Lourdes (lub podobnym, pokoje 2-osobowe)
1 nocleg w hotelu  w Santiago De Compostella (lub podobnym, pokoje 2-osobowe)
3 noclegi w hotelu  w Fatimie (lub podobnym, pokoje 2-osobowe)
Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
Opieka pilota na trasie całej wycieczki
Podatki i opłaty klimatyczne
Ubezpieczenie Kl i NNW ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG
Transfer na lotnisko: Zelów- Warszawa- Zelów

CENA NIE ZAWIERA:
Wydatków na potrzeby własne.
Dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych.
Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji.