GRUZJA,, Bajeczny Kaukaz” – 2022r

Gruzja to kraj, w którym ścierają się wszelkie przeciwieństwa – nowoczesność przeplata się z tradycją, a codzienny pośpiech wielkich miast zderza się ze spokojnym życiem mieszkańców górskich wiosek, którzy w spokoju wypasają swoje owce. Gruzja to kraj naprawdę magiczny. Choć mniejszy od Polski, pełny jest wspaniałych miejsc i zabytków, a jego obyczaje, kultura, ciekawa historia oraz serdeczność mieszkańców przyciągają turystów.
Dlaczego zachęcamy Państwa do uczestnictwa w wycieczce do Gruzji? Ponieważ wierzymy, że piękne widoki, imponujące zabytki, wspaniała atmosfera, a także przepyszna kuchnia już na zawsze zapadną w Państwa pamięci.

Description

                                                 GRUZJA
                                      ,, Bajeczny Kaukaz”
planowany termin: czerwiec 2022R

Program:
Dzień 1
Spotkanie na lotnisku. Odprawa celno- paszportowa. Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisku, spotkanie z lokalnym przewodnikiem – opiekunem po stronie gruzińskiej. Transfer do Tbilisi. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie starej stolicy i centrum religijnego Gruzji- Mcchety z jej zabytkami wpisanymi na listę UNESCO: monastyrem Dżwari VI w oraz katedrą Sweticchoweli XI w. Powrót do Tbilisi, zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy- twierdzy Narikala na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Przejście przez dzielnice łaźni siarkowych Abanotubani, krętych uliczek starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni XVII oraz najstarsza cerkiew Anczischati VII w. Wieczorem udamy się na kolację  z pokazem folklorystycznym. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Wielkiego Kaukazu. Czeka nas podróż wzdłuż słynnej Gruzińskiej Drogi Wojennej ( najbardziej widowiskowej trasy kraju). Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, znajdującej się nad jeziorem Żinwali. Przejedziemy do ośrodka narciarskiego  Gudauri gdzie zatrzymamy się przy historycznym punkcie widokowym.  Po przekroczeniu Przełęczy Krzyżowej ( 2395m) dojedziemy do miejscowości Kazbegi gdzie znajduje się cerkwi Gergeti – najważniejsza świątynia regionu z której roztacza się  przepiękny widok na szczyt Kazbek ( 5054m). Wjazd i zjazd ze świątyni samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do hotelu w Tbilisi. Obiadokolacja- nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd na wschód kraju do regionu Kacheti, który zwany jest ,, krainą wina”. zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino- apostołka gruzińska, która przyniosła chrześcijaństwo  do Gruzji już w IV wieku. z monastyru rozciąga się widok na dolinę Alazańską gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi ( XVII- XVIII w ) , które zostało idealnie zachowane. Spacer po miasteczku- muzeum, wizyta na lokalnym bazarku gdzie kupić można  domowe gruzińskie wina i smakołyki. Wizyta w domowej winnicy gdzie zobaczyć można jak robi się gruzińskie wino. Degustacja wina i czaczy połączona z obiadokolacją. Powrót do hotelu w Tbilisi. Nocleg .
Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku zachodniej części kraju. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscichle w Gori. Jest to najstarsze miasto na terytorium Gruzji. Po zwiedzaniu udamy się do centrum miasta Gori gdzie zobaczymy z zewnątrz dom- muzeum oraz pancerny wagon J. Stalina gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia. Przejazd do miasta Kutaisi. Tutaj czeka mas zwiedzani zabytków miasta: katedry Bagrati XI w. która zbudowana jest na wzgórzu Ukimerioni i dumnie spogląda na całe miasto, akademii i klasztoru Gelati robiąca niesamowite wrażenie na odwiedzających swoimi unikatowymi freskami w kościele głównym.  Przejazd na obiadokolację . zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd z Kutaisi. Przejazd na wybrzeże Morza Czarnego do Batumi. Zakwaterowanie. Czas na piesze zwiedzanie: centrum miasta, Piazza, statua Medei, port morski, wieża Alfabetu, nadmorski bulwar, ruchoma rzeźba Ali i Nino. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.
Dzień 7
Śniadanie. Plażowanie- czas wolny. Wieczorem obiadokolacja. Nocne zwiedzanie Batumi- spacer po bulwarze, tańczące fontanny. Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Wolne popołudnie- plażowanie. powrót do Kutaisi. Zwiedzanie malowniczej Jaskini Prometeusza- jednej z największych i najpiękniejszych gdzie zobaczyć można stalaktyty, stalagmity ( trasa liczy 1,5 km). Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.

Uwaga!
Dokładna informacja o wylocie zostanie przekazana na tydzień przed wylotem.
INFORMACJA TURYSTYCZNA dla klienta:
INFORMACJA TURYSTYCZNA-GRUZJA

 

Cena;
Świadczenia zawarte w cenie:
* bilet lotniczy + opłaty lotniskowe: Katowice lub Kraków / Kutaisi ( bagaż podręczny: 40x30x20 cm + bagaż podręczny: 55x40x23 cm)
* opieka pilota / opieka przewodnika
* transfery na lotnisko- hotel- lotnisko na terenie Gruzji
* transfer autokarem klimatyzowanym na terenie Gruzji
* wjazd i zjazd jeepami 4×4 na Kazbegi
* 7 noclegów w hotelach***
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji -w tym 1 wieczór gruziński z tradycyjnymi potrawami winem, tańcem i śpiewem)
* degustacja wina w Kacheti
* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:kolejka linowa w Tbilisi, skalne miasto Upliscyche, wizyta w winiarni, Jaskinia Prometeusza)
* ubezpieczenie NNW , Kl Travel World  30000 euro

Świadczenia nie zawarte w cenie:
* T.G.F -13 zł na pobyt od osoby ( Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – obowiązkowy od 22.07.2016r)
*wydatków na potrzeby własne
*dopłata do pokoju jednoosobowego 200 euro na pobyt
*dodatkowych alkoholi nie ujętych w programie
* transfer Zelów- lotnisko-Zelów ( cena przy 29 osobach płacących 100 zł)

DODATKOWE INFORMACJE:
Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Osoby podróżujące po Gruzji powinny posiadać dowód osobisty bądź paszport ( ważny na 6 miesięcy przed końcem daty jego ważności).
Przy zapisie wymagane dane osobowe oraz wpłata zaliczki w wysokości 1500 zł os osoby.
PROGRAM JEST RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED WJAZDEM DO GRUZJI:
1). TEST NA COVID-19
Konieczne jest wykonanie testu na obecność koronawirusa i posiadanie przy sobie negatywnego wyniku testu RT-PCR w języku angielskim. Test należy wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym lądowaniem na terenie Gruzji. Po 3 dniach od przyjazdu konieczne jest wykonanie kolejnego test PCR. W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu można już swobodnie przemieszczać się po kraju.

UWAGA!
Dla obecnego terminu  koszt testu na miejscu pokrywa Biuro Podróży FAMA-TOUR.
Osoby, które ukończyły szczepienie (tj. minęło 14 dni od podania ostatniej dawki szczepienia, w zależności od ilości wymaganych dawek) i są w stanie to potwierdzić, przedstawiając odpowiednie świadectwo szczepienia, wówczas zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR nie jest wymagane. Zaświadczenie o szczepieniu musi być wystawione w języku angielskim. Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Dokument wygenerowany z Internetowego Konta Pacjenta zawiera następujące dane: imię, nazwisko, numer PESEL, przyjęcie jednej dawki lub dwóch dawek szczepionki, data szczepienia. Osoby zaszczepione nie muszą wypełniać formularza elektronicznego.

2). WYMAGANE DOKUMENTY
Przed wylotem należy wypełnić formularz elektroniczny: https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/

3). KWARANTANNA W PRZYPADKU POZYTYWNEGO TESTU
Podróżujący pokrywa koszty kwarantanny lub izolacji, jeżeli przeprowadzony na miejscu test da wynik pozytywny. Gorąco zachęcamy zatem do zakupu najlepszych wariantów ubezpieczenia, czyli: Rekomendowany Plus i Najlepszy, które obejmują koszty związane z ewentualną kwarantanną na miejscu.

4). PRZEPISY SANITARNE
W Gruzji obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w zamkniętych obiektach użyteczności publicznej, środkach transportu zbiorowego, taxi oraz na otwartej przestrzeni. Restauracje i inne lokale gastronomiczne są otwarte.