GRUZJA,, Bajeczny Kaukaz” – 2023r

Gruzja to kraj, w którym ścierają się wszelkie przeciwieństwa – nowoczesność przeplata się z tradycją, a codzienny pośpiech wielkich miast zderza się ze spokojnym życiem mieszkańców górskich wiosek, którzy w spokoju wypasają swoje owce. Gruzja to kraj naprawdę magiczny. Choć mniejszy od Polski, pełny jest wspaniałych miejsc i zabytków, a jego obyczaje, kultura, ciekawa historia oraz serdeczność mieszkańców przyciągają turystów.
Dlaczego zachęcamy Państwa do uczestnictwa w wycieczce do Gruzji? Ponieważ wierzymy, że piękne widoki, imponujące zabytki, wspaniała atmosfera, a także przepyszna kuchnia już na zawsze zapadną w Państwa pamięci.

Opis

 Wycieczka zagraniczna 
                                                  GRUZJA 
                                       ,, Bajeczny Kaukaz”
                                     14 – 21 czerwca 2022r
                                     WYJAZD POTWIERDZONY
                             Mamy jeszcze 2 miejsca WOLNE!

Program:
Dzień 1
Spotkanie na lotnisku.  Odprawa celno- paszportowa. Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisku, spotkanie z lokalnym przewodnikiem – opiekunem po stronie gruzińskiej. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie starej stolicy i centrum religijnego Gruzji- Mcchety z jej zabytkami wpisanymi na listę UNESCO: monastyrem Dżwari VI w oraz katedrą Sweticchoweli XI w. Powrót do Tbilisi, zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy- twierdzy Narikala na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Przejście przez dzielnice łaźni siarkowych Abanotubani, krętych uliczek starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni XVII oraz najstarsza cerkiew Anczischati VII w. Wieczorem udamy się na kolację  z pokazem folklorystycznym. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Wielkiego Kaukazu. Czeka nas podróż wzdłuż słynnej Gruzińskiej Drogi Wojennej ( najbardziej widowiskowej trasy kraju). Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, znajdującej się nad jeziorem Żinwali. Przejedziemy do ośrodka narciarskiego  Gudauri gdzie zatrzymamy się przy historycznym punkcie widokowym.  Po przekroczeniu Przełęczy Krzyżowej ( 2395m) dojedziemy do miejscowości Kazbegi gdzie znajduje się cerkwi Gergeti – najważniejsza świątynia regionu z której roztacza się  przepiękny widok na szczyt Kazbek ( 5054m). Wjazd i zjazd ze świątyni samochodami terenowymi. Nocleg i obiadokolacja w Kazbegi.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd samochodami terenowymi do Gruzińskiej  Doliny Truso – źródło rzeki Tegri (Terek).  Słynie z soczyście zielonych polan, źródeł mineralnych, biało-żółto-czerwonych trawertynów i mineralnego jeziora z bąbelkami. Podczas trekkingu zobaczyć można  średniowieczne wieże, w szczególności te w twierdzy Zakagori czy malownicze wioski, takiej jak Resi. Sam pobyt w tej dolinie sprawia, że można naładować baterie na cały dzień. Powrót do Tibilisi  na kolację i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku zachodniej części kraju. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscichle w Gori. degustacja wina.  Jest to najstarsze miasto na terytorium Gruzji. Po zwiedzaniu udamy się do centrum miasta Gori gdzie zobaczymy z zewnątrz dom- muzeum oraz pancerny wagon J. Stalina gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia. Przejazd do miasta Kutaisi.  Przejazd na obiadokolację . Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Kutaisi. Zwiedzanie malowniczej Jaskini Prometeusza- jednej z największych i najpiękniejszych gdzie zobaczyć można stalaktyty, stalagmity ( trasa liczy 1,5 km). Zwiedzanie zabytków Kutaisi: Zwiedzanie zabytków miasta: katedry Bagrati XI w. która zbudowana jest na wzgórzu Ukimerioni i dumnie spogląda na całe miasto, akademii i klasztoru Gelati robiąca niesamowite wrażenie na odwiedzających swoimi unikatowymi freskami w kościele głównym. Przejazd na wybrzeże Morza Czarnego do Batumi. Zakwaterowanie. Czas na piesze zwiedzanie: centrum miasta, Piazza, statua Medei, port morski, wieża Alfabetu, nadmorski bulwar, ruchoma rzeźba Ali i Nino. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.
Dzień 7
Śniadanie. Plażowanie- czas wolny.
Wieczorem obiadokolacja. Nocne zwiedzanie Batumi- spacer po bulwarze, tańczące fontanny. Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Wolne popołudnie- plażowanie. powrót do Kutaisi. Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.
Uwaga!
Dokładna informacja o wylocie zostanie przekazana na tydzień przed wylotem.
Program jest ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Osoby podróżujące po Gruzji powinny posiadać dowód osobisty bądź paszport ( ważny na 6 miesięcy przed końcem daty jego ważności).
Przy zapisie wymagane dane osobowe oraz wpłata zaliczki w wysokości 1500 zł os osoby.

 

Cena; 3 600,00 zł + 200 euro
Przy podpisaniu umowy wymagana zaliczka w wysokości 1500,00 zł.  oraz dane osobowe + paszport lub dowód osobisty.

PROSMIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z WYTYCZNYMI  na stronie www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja
INFORMACJA DLA TURYSTY: ( do pobrania)


INFORMACJA TURYSTYCZNA-GRUZJA

Świadczenia zawarte w cenie:                                                                             
* bilet lotniczy + opłaty lotniskowe: Warszawa-Tiblisi – Warszawa
BAGAŻ / OSOBA:
✓ Bagaż rejestrowany : 1 sztuka do 23 kg do 158 cm
✓ Bagaż podręczny (zawsze w cenie): 1 sztuka do 8 kg 

* opieka pilota / opieka przewodnika
* transfery na lotnisko- hotel- lotnisko na terenie Gruzji
* transfer autokarem klimatyzowanym na terenie Gruzji
* wjazd i zjazd jeepami 4×4 na Kazbegi
* transfer samochodami terenowymi w Dolinie Truso
* 7 noclegów w hotelach***
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji -w tym 1 wieczór gruziński z tradycyjnymi potrawami winem, tańcem i śpiewem
* degustacja wina w Upliscichle
* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: kolejka linowa w Tbilisi, skalne miasto Upliscyche, wizyta w winiarni, Jaskinia Prometeusza
* ubezpieczenie NNW , KL Travel World  30000 euro

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
*  T.F.G -13 zł na pobyt od osoby ( Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – obowiązkowy od 22.07.2016r.) i T.F.P- obowiązkowy od 25 sty 2021r.)- 13 zł.  Łącznie 26 zł od osoby.
* wydatków na potrzeby własne
*dopłata do pokoju jednoosobowego 680,- zł na pobyt
*dodatkowych alkoholi nie ujętych w programie
* transfer Zelów- lotnisko-Zelów ( cena przy 29 osobach płacących 100 zł)

  

 

Wyjazd teatralny                                                   ,, BETLEJEM POLSKIE”                                               19 grudnia 2021 ( niedziela)

  Wyjazd z Zelowa (przystanek Pl. Dąbrowskiego) o godz. 14.00 przez Bełchatów (przystanek ul. Czapliniecka przy sklepie ,, Rogaś”) o godz. 14.20 do siedziby  Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca w Otrębusach. Powrót w godzinach wieczornych. Cena:  200,00 zł Uwaga! Przy zapisie wymagana zaliczka : 100 zł/os Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem, opieka pilota, bilet wstępu, ubezpieczenie NNW 5000 zł