GRUZJA,, Bajeczny Kaukaz” – 2021r

Gruzja to kraj, w którym ścierają się wszelkie przeciwieństwa – nowoczesność przeplata się z tradycją, a codzienny pośpiech wielkich miast zderza się ze spokojnym życiem mieszkańców górskich wiosek, którzy w spokoju wypasają swoje owce. Gruzja to kraj naprawdę magiczny. Choć mniejszy od Polski, pełny jest wspaniałych miejsc i zabytków, a jego obyczaje, kultura, ciekawa historia oraz serdeczność mieszkańców przyciągają turystów.
Dlaczego zachęcamy Państwa do uczestnictwa w wycieczce do Gruzji? Ponieważ wierzymy, że piękne widoki, imponujące zabytki, wspaniała atmosfera, a także przepyszna kuchnia już na zawsze zapadną w Państwa pamięci.

Description

                                                                         GRUZJA
                                                             ,, Bajeczny Kaukaz”
……………………………………………..   2021 r

Program:
Dzień 1
Spotkanie na lotnisku. Odprawa celno- paszportowa. Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisku, spotkanie z lokalnym przewodnikiem – opiekunem po stronie gruzińskiej. Transfer do Tbilisi. Zakwaterowanie, nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie starej stolicy i centrum religijnego Gruzji- Mcchety z jej zabytkami wpisanymi na listę UNESCO: monastyrem Dżwari VI w oraz katedrą Sweticchoweli XI w. Powrót do Tbilisi, zwiedzanie starego miasta oraz najważniejszych zabytków stolicy- twierdzy Narikala na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta. Przejście przez dzielnice łaźni siarkowych Abanotubani, krętych uliczek starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni XVII oraz najstarsza cerkiew Anczischati VII w. Wieczorem udamy się na kolację  z pokazem folklorystycznym. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku Wielkiego Kaukazu. Czeka nas podróż wzdłuż słynnej Gruzińskiej Drogi Wojennej ( najbardziej widowiskowej trasy kraju). Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, znajdującej się nad jeziorem Żinwali. Przejedziemy do ośrodka narciarskiego  Gudauri gdzie zatrzymamy się przy historycznym punkcie widokowym.  Po przekroczeniu Przełęczy Krzyżowej ( 2395m) dojedziemy do miejscowości Kazbegi gdzie znajduje się cierkwi Gergeti – najważniejsza świątynia regionu z której roztacza się  przepiękny widok na szczyt Kazbek ( 5054m). Wjazd i zjazd ze świątyni samochodami terenowymi. Po zwiedzaniu powrót do hotelu w Tbilisi. Obiadokolacja- nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd na wschód kraju do regionu Kacheti, który zwany jest ,, krainą wina”. zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino- apostołka gruzińska, która przyniosła chrześcijaństwo  do Gruzji już w IV wieku. z monastyru rozciąga się widok na dolinę Alazańską gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi ( XVII- XVIII w ) , które zostało idealnie zachowane. Spacer po miasteczku- muzeum,wizyta na lokalnym bazarku gdzie kupić można  domowe gruzińskie wina i smakołyki. Wizyta w domowej winnicy gdzie zobaczyć można jak robi się gruzińskie wino. Degustacja wina i czaczy połączona z obiadokolacją. Powrót do hotelu w Tbilisi. Nocleg .
Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd z Tbilisi w kierunku zachodniej części kraju. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Upliscichle w Gori. Jest to najstarsze miasto na terytorium Gruzji. Po zwiedzaniu udamy się do centrum miasta Gori gdzie zobaczymy z zewnątrz dom- muzeum oraz pancerny wagon J. Stalina gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia. Przejazd do miasta Kutaisi. Tutaj czeka mas zwiedzani zabytków miasta: katedry Bagrati XI w. która zbudowana jest na wzgórzu Ukimerioni i dumnie spogląda na całe miasto, akademii i klasztoru Gelati robiąca niesamowite wrażenie na odwiedzających swoimi unikatowymi freskami w kościele głównym.  Przejazd na obiadokolację . zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd z Kutaisi. Przejazd na wybrzeże Morza Czarnego do Batumi. Zakwaterowanie.Czas na piesze zwiedzanie: centrum miasta,Piazza, statua Medei, port morski, wieża Alfabetu, nadmorski bulwar, ruchoma rzeźba Ali i Nino. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg w Batumi.
Dzień 7
Śniadanie. Plażowanie- czas wolny. Wieczorem obiadokolacja. Nocne zwiedzanie Batumi- spacer po bulwarze, tańczące fontanny. Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Wolne popołudnie- plażowanie. powrót do Kutaisi. Zwiedzanie malowniczej Jaskini Prometeusza- jednej z największych i najpiękniejszych gdzie zobaczyć można stalaktyty, stalagmity ( trasa liczy 1,5 km). Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.


CENA:

Uwaga!
Dokładna informacja o wylocie zostanie przekazana na tydzień przed wylotem.
Świadczenia zawarte w cenie:
* bilet lotniczy + opłaty lotniskowe: Katowice lub Kraków / Kutaisi ( bagaż podręczny: 40x30x20 cm + bagaż podręczny: 55x40x23 cm)
możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego  na dzień 01.01.2020r 423w dwie strony)
* opieka pilota / opieka przewodnika
* transfery na lotnisko- hotel- lotnisko na terenie Gruzji
* transfer autokarem klimatyzowanym na terenie Gruzji
* wjazd i zjazd jeepami 4×4 na Kazbegi
* 7 noclegów w hotelach***
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji -w tym 1 wieczór gruziński z tradycyjnymi potrawami winem, tańcem i śpiewem)

* degustacja wina w Kacheti
* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:kolejka linowa w Tbilisi, skalne miasto Upliscyche, wizyta w winiarni, Jaskinia Prometeusza)
* ubezpieczenie NNW , Kl Travel World  30000 euro

Świadczenia nie zawarte w cenie:
* T.G.F -13 zł na pobyt od osoby ( Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – obowiązkowy od 22.07.2016r)
*wydatków na potrzeby własne
*dopłata do pokoju jednoosobowego 150 euro na pobyt
*dodatkowych alkoholi nie ujętych w programie
* transfer Zelów- lotnisko-Zelów ( cena przy 29 osobach płacących 100 zł)

DODATKOWE INFORMACJE:
Osoby podróżujące po Gruzji powinny posiadać dowód osobisty bądź paszport ( ważny na 6 miesięcy przed końcem daty jego ważności)
Przy zapisie wymagane dane osobowe oraz wpłata zaliczki w wysokości 1500 zł os osoby.
PROGRAM JEST RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.