KRASIEJÓW ,, Park Nauki i Rozrywki” –

Dawna kopalnia odkrywkowa gliny i iłów stała miejscem intensywnych prac wykopaliskowych od 2000 roku, choć prehistoryczne kości odkrywano tam już w latach 80-tych. Podczas prac odnaleziono m.in. wiele skamielin drapieżnych płazów z triasu – metopozaura i cyklotozaura oraz gada naczelnego fitozaura. Najciekawsze okazały się jednak kości nieznanego dotąd gada, którego hipotetycznie traktowano jako jednego z pierwszych dinozaurów. Ostatecznie uznany on został za gatunek prymitywniejszy, blisko z dinozaurami spokrewniony. Nadano mu nazwę Silesaurus opolensis. Większość odkryć z Krasiejowa znajduje się obecnie w Muzeum Ewolucji PAN w Warszawie.
JuraPark posiada ponad 200 modeli statycznych dinozaurów z 70 gatunków rozłożonych na 1,5 kilometrowej ścieżce. Oferuje też parki rozrywki, kąpielisko z piaszczystą plażą, kino 5D, oceanarium 3D, plac zabaw, gastronomię. Koszt budowy parku wyniósł 46 mln zł, a odwiedza go rocznie ok. 250 tys. turystów (dane za 2012 r.). Obiekt jest czynny codziennie od godz. 9 do 20 w ścisłym sezonie (po sezonie w zależności od miesiąca do 16-19).

Description

PARK EWOLUCJA CZŁOWIEKA
PARK NAUKI I ROZRYWKI
KRASIEJÓW

Program:
Wyjazd z Zelowa o godz. 7.00. Przejazd do Krasiejowa. Wejście do Parku Ewolucji Człowieka ( zaopatrzenie się w hełmofony  z audio przewodnikiem ). Przejście przez kilka etapów dotyczących ruchu w przestrzeni kosmicznej, lotu w kosmos z przeniesieniem się w czasie, ścieżki edukacyjnej mającej na celu przedstawieni pochodzenia człowieka. Na trasie zwiedzani będzie można zobaczyć galerię małp i małpiatek, a także przodków człowieka m.in.  „Człowieka z lodowca” – Oetzi – z najstarszą na świecie ludzką mumią. Ekspozycja oprócz wirtualnych obrazów zawiera możliwość rozwiązywania gier i zagadek dotyczących ewolucji człowieka.
Przejście do Jura Parku – spotkanie z przewodnikiem. Ciekawa historia dotycząca powstania świata począwszy od Wielkiego Wybuchu po przez kształtowanie się Ziemi, powstawania galaktyk, Układu Słonecznego i narodzin pierwszych form życia. Przejście z przewodnikiem trasy poświęconej 70 gatunkom ( 200 modeli ) dinozaurów  oraz zwiedzanie Pawilonu Paleontologicznego  w Krasiejowie, który  zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”.  Wejście na seans  Cinema 5D oraz odwiedzenie prehistorycznego Oceanarium.
Pobyt na placu zabaw oraz możliwość skorzystania w czasie wolnym ze strzeżonego  kąpieliska na terenie Parku.
WAŻNE:
Zabierz ze sobą wygodnie obuwie oraz kąpielówki ,ręcznik jeśli chcesz skorzystać z kąpieliska.
Biuro nie ponosi odpowiedzialności za warunki atmosferyczne.

Cena od osoby:
.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem lux, opieka pilota,  bilet wstępu do Parku Ewolucji Człowieka oraz Jura Parku ( zwiedzanie z przewodnikiem; ścieżki edukacyjnej, tunelu czasu, pawilonu paleontologicznego, seans w kinie emocji Cinema 5D, prehistoryczne oceanarium, plac zabaw, park rozrywki), ubezpieczenie NNW 5000 zł.
Cena nie zawiera: obiadu, wydatków na potrzeby własne.