LAZUROWE WYBRZEŻE

Lazurowe Wybrzeże to turkusowe wody, wiele piaszczystych plaż, malownicze zatoki, zapierające dech w piersiach piękno oraz bogactwo kulinarne, malownicze pejzaże, liczne wioski rybackie, przepiękne miasteczka. Niezależnie od tego, czy przyjeżdża tu pisarz, malarz, artysta czy zwykły urlopowicz, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Francuska Riwiera jest jednym z najbardziej różnorodnych wybrzeży w Europie. Mimo, że wielu wczasowiczów kojarzy ją głównie ze słońcem, plażą i luksusem, region ten oferuje także bogate życie kulturalne. Zapraszamy !

Opis

LAZUROWE WYBRZEŻE

bez nocnych przejazdów

1 DZIEŃ
Wyjazd z Zelowa o godz. 5.00. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię na obiadokolacje i nocleg we Włoszech.

2 DZIEŃ
Wczesne śniadanie ! Przejazd w kierunku Księstwa Monako- kiedyś biedne, niewielkie państwo, dziś jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu i na świecie. Żyją tu sławy i bogacze ze wszystkich stron świata. Przypada tu najwięcej milionerów na kilometr kwadratowy. Spacer po księżycowych ogrodach położonych na klifie, wizyta w Katedrze św. Mikołaja, gdzie jest pochowana księżna Grace Kelly. Następnie wizyta w oficjalnej rezydencji książąt Grimaldich. Przejazd trasa Formuły 1 do Monte Carlo i spacer pod słynne kasyno. Dla chętnych wejście do sali z jednorękimi bandytami ( obowiązkowo długie spodnie). Przejazd do Cannes . Obiadokolacja (w restauracji samoobsługowej : danie główne + napój). Nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Nicei, wizyta na targu prowansalskim, gdzie zaopatrują się słynni szefowie kuchni. Następnie spacer na wzgórze zamkowe, skąd rozciąga się widok na Zatokę Aniołów. Czas wolny w uliczkach Starego Miasta lub plażowanie nieopodal słynnej Promenady Anglików ( plaża kamienista). Obiadokolacja w lokalnej restauracji ( samoobsługowej : danie główne + napój). Przejazd do Cannes na nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd do Saint Paul de Vence , średniowiecznego miasteczka, które dzisiaj jest prawdziwą mekką artystów. Przebywali tam i tworzyli m.in. Picasso, Dufy, Matisse i Marc Chagall.  W południe przejazd do Antibes, jedynego miasta francuskiej Riwiery, które zapewnia widok jednocześnie na Niceę, Alpy Nadmorskie i oczywiście lazurowe morze. Założyli je przed wiekami Grecy, ale szybko przeszło w ręce Rzymian. Później było często atakowane i łupione przez piratów. Dzisiaj to popularny letni kurort wypoczynkowy. Wizyta w muzeum Picassa oraz mini – muzeum absyntu. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji  ( samoobsługowej : danie główne + napój).  Nocleg w Cannes.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Saint – Tropez, jednej z najpopularniejszych miejscowości francuskich. Znana głownie za sprawą filmów  ,, I Bóg stworzył kobietę” z Brigitte Bardot, a także serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez  z Louis de Funѐs w roli głównej. Spacer pod budynek słynnej żandarmerii oraz po uliczkach wokół mariny. Następnie przejazd do  Wenecji Lazurowego Wybrzeża – Port Grimaud. Całość składa się z szeregowych domków zbudowanych na sztucznych półwyspach i wyspach. Dzięki temu każdy mieszkaniec Portu Grimaud ma dostęp do wody i prywatną mini przystań jachtową. I chyba wszyscy korzystają z tego udogodnienia – przed domami w szeregu cumują mniejsze i większe jachty i motorówki. Poszczególne półwyspy łączą niewielkie mostki zbudowane w różnych stylach, a na jednym z placów stoi kościół. Czas na plażowanie ( plaża piaszczysta). Obiadokolacja w restauracji (samoobsługowej : danie główne + napój). Nocleg w Cannes.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do  Grasse, nazwanego światowa stolicą zapachu i perfum. To tutaj produkuje się kompozycje zapachowe najbardziej znanych kosmetyków. W Grasse kończy się także akcja powieści zekranizowanej jako film Pachnidło. Wizyta w muzeum perfum. Następnie przejazd do Marsylii, stolicy Delty Rodanu i Prowansji, która ledwo graniczy z Lazurowym Wybrzeżem. Spacer po starym porcie i przejazd turystycznymi wagonikami po starówce górującej nad miastem bazyliki Notre Dame de la Garde, która stoi na 162 metrowym wzgórzu La Garde. Późnym popołudniem rejs wzdłuż śródziemnomorskich fiordów Calanques. Obiadokolacja  w restauracji  w porcie. Powrót na nocleg w Cannes.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Cannes. Spacer na wzgórze zamkowe, skąd rozciąga się widok na całe miasto. Następnie spacer aleją gwiazd pod pałac festiwalowy. W południe wyjazd do Włoch na obiadokolacje i nocleg.

8DZIEŃ
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski.
Program jest ramowy kolejność może ulec zmianie.

CENA:
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. – 10 zł /os./pobyt.
– przejazd autokarem lux ( klimatyzacja, barek, WC)
– opieka pilota/ przewodnika
– 7 noclegów w hotelu**/***  2x Włoszech, 5x Cannes- pokoje z aneksem kuchennym
– 7 śniadań
– 7 obiadokolacji   2 we Włoszech i 5 w Cannes ( w restauracji samoobsługowej : danie drugie + napój). Pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem.
– bilety wstępów do wszystkich wymienionych atrakcji; rejs statkiem,
– opłaty miejscowe, wjazdy do miast,
– ubezpieczeni NNW  + KL na 15000 euro   (bez chorób przewlekłych)

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód lub paszport.