MAJORKA – 20-27.05.2024r

Przepiękna i zaskakująca pod wieloma względami wyspa to nic innego jak- MAJORKA.   Mimo niewielkich rozmiarów dostarcza mnóstwa atrakcji. Majorka pełna jest urokliwych miasteczek, zakątków, plaż ukrytych w zatoczkach i widokowych, górskich szlaków. Żaden śródziemnomorski region turystyczny nie jest bardziej różnorodny. Dawna wyspa rolników to dziś wielokulturowy mikrokosmos ze wspaniałą infrastrukturą, zachwycająca przyrodą i pysznym jedzeniem. Tu nie można się nudzić- więc serdecznie zapraszamy na eksplorowanie tej wyspy.

Opis

Wycieczka zagraniczna                                                                      MAJORKA

                    – ZAPRASZAMY ZA ROK 🙂 –

Dzień1
Zbiórka na lotnisku w Katowicach.- wylot do Palma de Mallorca.
Po wylądowaniu transfer do hotelu ( posiłek może być podany w formie zimnej płyty).
Dzień 2
Śniadanie.  Dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na całodzienny ,,Objazd po Wyspie”. Będziemy poruszali się autokarem, zabytkowym drewnianym pociągiem, zabytkowym tramwajem oraz statkiem. Zaczniemy podróż autokarem przez wpisane na listę UNESKO góry Sierra de Tramuntana do Sanktuarium Maryjnego w LIuc.  Następnie pojedziemy wzdłuż kanionu rzeki Torrent de Pareis do  pięknie położonego portu rybackiego Sa Calobra. Podczas rejsu będziemy podziwiać niesamowitą linię brzegową,  popłyniemy wzdłuż klifowego wybrzeża aż do Złotej Doliny Puerto de Soller. Po czasie wolnym  wsiadamy do zabytkowego tramwaju , którym przejedziemy przez gaje pomarańczowe i cytrynowe do uroczej miejscowości Soller. Następnie wyruszymy zabytkowym drewnianym pociągiem. Linia kolejowa prowadzi przez 13 wykutych w skałach tuneli oraz nizinną część wyspy aż na obrzeża Palmy. Po powrocie obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4.                                                                                             
Śniadanie, dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na  półdniową wycieczkę do Porto Cristo do najczęściej odwiedzanej atrakcji na wyspie Smoczych Jaskiń. Będziemy tam spacerować w podziemnych grotach wypełnionych niezwykłymi formami-cudami natury, które powstawały przez miliony lat, tworząc fantastyczne stalaktyty, stalagmity, draperie i.t.p. Kulminacyjnym punktem pobytu w jaskiniach i będzie koncert muzyki klasycznej, który odbędzie się w spektakularnej scenerii podziemnego jeziora Martel, wspierany przez elementy, świetlne. Po drodze do Smoczych Jaskiń zatrzymamy się przy fabryce ,,Majorica,, gdzie produkuje się najlepsze na świecie imitacje pereł. Tu można dokonać zakupu ,,majorkańskich  pereł oraz tych naturalnych.
Po powrocie do hotelu czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6.                                                                                                                   
Śniadanie, dzień wolny na plażowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na całodzienną wycieczkę: Palma de Mallorca + Valldemossa.
Palma – to majestatyczna stolica Balearów. Zwiedzanie zaczniemy od panoramicznego przejazdu wzdłuż wybrzeża. Następnie spacer uliczkami starego miasta, zwiedzimy gotycką katedrę La Seu, jest to największy i najbardziej imponujący budynek na wyspie. Zwiedzimy  Zamku  Belver z XIX.  Czas wolny.  Kolejnym punktem będzie baśniowa miejscowość Valldemossa, która słynie z romantycznej górskiej zabudowy, wąskich uliczek, domów ozdobionych ceramiką i kwiatami. Miejscowość  ta stała się znana i słynna  już w XIX w. za sprawą wizyty Fryderyka Chopina i George Sand. Zwiedzimy Klasztor Kartuzów w którym mieszkała znana para.  Czas wolny oraz degustacja lokalnych likierów i   alkoholi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 8.
Śniadanie, czas wolny na miejscu (obiad w zakresie własnym) ok. godz. 17.00 wyjazd na lotnisko. Wylot do Katowic-Pyrzowic 21.25                                                                       

PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
CENA:  cena w grudniu 2024r
Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 1500 zł oraz podanie danych do zawarcia umowy.

Świadczenia zawarte w cenie:
* przelot samolotem rejsowym : Katowice-Pyrzowice  – Palma de Mallorca – Katowice Pyrzowice
* mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20cm oraz bagaż rejestrowany waga max 10kg
* 7 noclegów w hotelu ****   pokoje 2-osob.
* wyżywienie 7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bufetu(napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie)
* opieka polskojęzycznego pilota
* ubezpieczenie KL-20000eu, NNW- 3000eu, bagaż-300eu,
* TFP,TFG
* 3 wycieczki według programu z biletami wstępów (organizator zastrzega sobie zmianę niektórych punktów wycieczek z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Rejs statkiem organizowany jest wtedy,  jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne.)
* opłata klimatyczna
* transfery z lotnisko- hotel-lotnisko
* realizacja programu

Świadczenia nie zawarte w cenie:
* transfer na lotnisko w Polsce  dodatkowo płatny ok. 180 zł /os** ( tam i z powrotem)
** cena w.w. uzależniona od ilości uczestników zapisanych na wspólny transfer w Pl

* wydatki na potrzeby własne
* napoje do obiadokolacji płatne indywidualnie

Uwaga!
Bilet rejsowy w restrykcyjnej taryfie, która nie zezwala na bezpłatne zmiany dat podróży i danych pasażera (zmiana danych wiąże się z kosztami) .  Istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – szczegóły u sprzedawcy.

Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane działania linii lotniczych tj. zmiany rozkładów lotów ( godz., dat, odwołania lotów, niezależnych od organizatora ) nie są one podstawą reklamacji ani rezygnacji z imprezy turystycznej.