Portugalia- Francja- Hiszpania – wrzesień 2024r

Półwysep Iberyjski co roku odwiedzają dziesiątki milionów turystów, a przyciągani są przez bajeczne krajobrazy, ciepłą temperaturę, kulturę oraz kuchnię Portugalczyków, Hiszpanów i Francuzów.
Magnesem ich przyciągającym są z jednej strony klimat i liczne plaże, z drugiej historyczne
dziedzictwo tych krajów…żeby przekonać się co jest urokliwego w tych krajach- wybierz się z nami w podróż samolotowo- autokarową.
ZAPRASZAMY!

Opis

Wycieczka objazdowa

                       OD LIZBONY DO BARCELONY
                               

       FATIMA -SANTIAGO DE COMPOSTELLA-LOURDES-MONTSERRAT

Oferta przeznaczona  dla grup zorganizowanych

 

Dzień1
Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem grupy na lotnisku Warszawa Okęcie o godzinie 10.40. Odprawa. Odlot samolotu o godzinie 12.55, lądowanie w LIZBONIE o 16.00. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie LIZBONY: Przyjazd do dzielnicy Belem – miejsca, skąd portugalscy żeglarze wypływali w poszukiwaniu „nowych światów dla Świata”. Wieża Torre de Belem, Pomnik Odkrywców, kościół Hieronimów. Następnie Czas wolny na spróbowanie tradycyjnych ciasteczek „pasteis de Belem”. Po odpoczynku przejazd do Katedry oraz spacer po urokliwej starej części Lizbony z pchlim targiem.
Przyjazd do hotelu*** –zakwaterowanie, obiadokolacja.
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przyjazd do NAZARE – dawna wioska rybacka, obecnie latem pełna turystów na wspaniałych plażach a zimą mekka surferów, którzy skaczą na deskach po olbrzymich falach, spacer promenadą nadmorską, a następnie przyjazd do BATALHA, najwspanialszej budowli religijnej Portugalii. Zwiedzanie słynnego klasztoru Dominikanów imienia Matki Boskiej Zwycięskiej, który stanowi wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Przyjazd do FATIMY.
Zakwaterowanie w hotelu ***obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3.
Całodniowy pobyt w FATIMIE: Na początku Msza Święta oraz Droga Krzyżowa, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kaplica Objawień – Serce sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, spacer do Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Powrót do hotelu. Wieczorem udział w modlitwie i procesji z lampionami. W godzinach wieczornych kolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w SANTIAGO DE COMPOSTELLA nawiedzenie grobu Św. Jakuba, zwiedzanie Katedry- która jest  jednym z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii i najważniejszych świątyń w średniowieczu  do której pielgrzymuje tysiące turystów z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu ***, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i całodniowy przejazd do LOURDES- cudownego miasta u stóp Pirenejów. Zakwaterowanie w hotelu ***, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6.
Po śniadaniu całodniowy pobyt w LOURDES: Msza Święta. Spacer do Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Droga Krzyżowa spacer śladami św. Bernadety. Zobaczymy jej Dom Rodzinny, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej. Modlitwa przy grocie. Procesja z Lampionami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Hiszpanii. Przyjazd do BLANES na wybrzeżu Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu *** blisko plaży, czas wolny na plażowanie, spacer po miasteczku. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8 
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, do MONTSERRAT –sanktuarium Czarnej Madonny. Następnie zwiedzanie BARCELONY. W programie m.in. Sagrada Familia (zwiedzania z zewnątrz), Wzgórze Montjuc Mercat de la Boqueria – ogromy targ świeżych owoców i owoców morza, Monument Colom – pomnik Krzysztofa Kolumba, Dzielnica Gotycka z Katedrą, La Rambla – spacer najsłynniejszą aleją Barcelony. Obiad w restauracji. Wyjazd na lotnisko. O godzinie 17.00 wyjazd na lotnisko w El Prat w Barcelonie. Odprawa. Start samolotu o 19.35. Lądowanie w Warszawie o 22.40

CENA :

Świadczenia zawarte w cenie:
– bilety lotnicze Warszawa Okęcie – Lizbona (TAP) oraz Barcelona -Warszawa Okęcie (Wizzair).
mały bagaż podręczny 40x30x20 cm + bagaż rejestrowy 20 kg/ osoba !!!
– wynajęcie autokaru na trasie całej wycieczki od wylądowania w Lizbonie do odlotu w Barcelonie.
– 1 nocleg w hotelu Checkin *** na Costa Brava (pokoje 2-osobowe)
– 2 noclegi w hotelu Angelic *** w Lourdes (lub podobnym, pokoje 2-osobowe)
– 1 nocleg w hotelu Scala *** w Santiago De Compostella (, pokoje 2-osobowe)
– 2 noclegi w hotelu Casa Sao Nuno (lub podobnym, pokoje 2-osobowe)
– 1 nocleg w hotelu na obrzeżach Lizbony
– wyżywienie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
– opieka pilota na trasie całej wycieczki
– zestaw tour-guide na cały czas trwania wycieczki
– lokalni przewodnicy
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
– opłaty miejskie
– ubezpieczenie Kl i NNW + od kwarantanny Covid do 1000€ /os.
– opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG i TFZ

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– transferu na lotnisko tam i z powrotem; Zelów-  Warszawa- Zelów
– wydatków na potrzeby własne
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

PROGRAM JEST RAMOWY- KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.