ZŁOTA PRAGA 14,15,16 maja 2021r

PRAGA  stolica Czech – niewiele mniejsza od Warszawy…. co roku przyciąga rzeszę polskich  turystów ale także Niemców, Hiszpanów, Rosjan czy  też Austriaków. Najbardziej charakterystycznymi symbolami miasta są Most Karola, ze znajdującymi się na jego końcach staromiejskimi wieżami mostowymi, Rynek Starego Miasta oraz Hradczany.  Należy również dodać czeską kuchnię, która cieszy się wśród Polaków wyjątkową popularnością: knedliki ( ziemniaczane i pszenne), smażony ser, zupa cebulowa, utopenec czy marynowany ser hermelin

. Wizyta w Pradze nie może się obyć bez wychylenia kufla piwa. Nic dziwnego w końcu piwowarstwo ma się tu świetnie od czasów średniowiecza. Najpopularniejsza piwa jakich możemy spróbować w Pradze to: Kozel (jasny i ciemny), Staropramen, Pilsner Urquell, Budweiser, Březňák czy Krušovice.
Zapraszamy!

 

 

 

Description

                                         ZŁOTA PRAGA
                                  14,15,16 maja 2021 r


PROGRAM:

1 Dzień
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 w kierunku Czech. Spotkanie z przewodnikiem, przyjazd do Pragi. Spacer nadbrzeżem Wełtawy od strony Nowego Miasta, Tańczący Dom, Teatr Narodowy, Most Legii, przejście główną aleją na Plac Wacława, Kościół MB Śnieżnej, ogrody Franciszkanów, pasaż Lucerna, Muzeum Narodowe, pomnik św.Wacława (obiadokolacja w restauracji)  Rejs  statkiem  po Wełtawie.  Przejazd do hotelu na nocleg.

2 Dzień
Śniadanie, przejazd na  całodzienne zwiedzanie zabytkowej części miasta: Klasztor na Strachovie,  wejscie do Muzeum Miniatur, plac Loretański z Loretą, przejście
do kompleksu zamkowego na Hradczanach   ( Katedra św. Wita,   Stary  Pałac Królewski,  bazylika św. Jerzego, Złota  Uliczka)  Mała Strana , Ogród Rajski, ulica Nerudowa, Ogród Valdsztejna, wejście do pałacu-dziś siedziba  Senatu Republiki Czeskiej (czas wolny na posiłek w zakresie własnym)Plac Maltański, Mur Wolności, wyspa Kampa, Most Karola, wjazd kolejką na Wzgórze  Petrzin. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

3 Dzień:
Śniadanie. Przejazd autokarem na dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem; Rynek Starego Miasta ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj, pomnik Jana Husa, Kościół MB przed Tynem, Pałac Kinskich, Przejście do dzielnicy żydowskiej Jozefov, synagogi, cmentarz, ratusz. Powrót ulica Karlova w okolice placu św.Wacława ( czas wolny na pamiątki i posiłek w zakresie własnym) Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Zelowa w godzinach wieczornych.

Cena: cena od osoby 650,00 zł + 600kc lub 100,00zł

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux
– 2 noclegi w hotelu *** ( pokoje 2 osobowe)
– 2 śniadania, 2 obiadokolacje
– opieka pilota/ przewodnika
– bilety wstępu do Muzeum Miniatur, rejs po Wełtawie, kolejka na Petrzyn, metro
– zestaw słuchawkowy  (zestaw audioguide)
– ubezpieczenie KL i NNW 15000 € Travel Word + choroby przewlekłe

Prosimy zabrać kartę EKUZ (Wydawana bezpłatnie w NFZ)

Świadczenia nie zawarte w cenie:
– wydatków na potrzeby własne, napoje według zamówienia
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Krótko o tym co zobaczysz?
Hradczany- to dawna siedziba królów czeskich, a dziś prezydenta. Olbrzymi kompleks zamkowy –rozciągający się na wzgórzu nad Wełtawą ( zamek Praski)
Most Karola- najstarszy i najbardziej rozpoznawalny most w stolicy Czech łączącym pieszym traktem Stare Miasto z dzielnicą Mala Strana.
Rynek Staromiejski- jeden z najpiękniejszych starych miast w Europie. Wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO .
Josefov- praska dzielnica Żydowska.
Wzgórze Petryn – rozległy obszar na lewym brzegu Wełtawy, pełen ogrodów i parków znajdujący się w sąsiedztwie Hradczan.