ZŁOTA PRAGA 1,2,3 maj 2023r / 1,2,3 września 2023r

PRAGA  stolica Republiki Czeskiej – niewiele mniejsza od Warszawy…. co roku przyciąga rzeszę polskich  turystów ale także Niemców, Hiszpanów, Rosjan czy  też Austriaków. Najbardziej charakterystycznymi symbolami miasta są Most Karola, ze znajdującymi się na jego końcach staromiejskimi wieżami mostowymi, Rynek Starego Miasta oraz Hradczany.  Należy również dodać czeską kuchnię, która cieszy się wśród Polaków wyjątkową popularnością: knedliki ( ziemniaczane i pszenne), smażony ser, zupa cebulowa, utopenec czy marynowany ser hermelin

. Wizyta w Pradze nie może się obyć bez wychylenia kufla piwa. Nic dziwnego w końcu piwowarstwo ma się tu świetnie od czasów średniowiecza. Najpopularniejsza piwa jakich możemy spróbować w Pradze to: Kozel (jasny i ciemny), Staropramen, Pilsner Urquell, Budweiser, Březňák czy Krušovice.
Zapraszamy!

 

 

 

Opis

 Wycieczka zagraniczna 
                                                 ZŁOTA PRAGA

                                               1,2,3 maja 2023r
1,2,2 września 2023 r

PROGRAM:

1 Dzień
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 w kierunku Republik Czeskiej- przystanek  ( Pl. Dąbrowskiego).
Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd w okolice Klasztoru Strahovskiego. Zwiedzanie Muzeum Miniatur. jedynego tego typu obiektu w Europie, gdzie mikroskopijnej wielkości  ,, cuda” ogląda się przez specjalne lupy np. tekst modlitwy ,,Ojcze Nasz” napisane na ludzkim włosie, karawanę wielbłądów na uchu igielnym itd. Następnie przejście na Wzgórze Petrin, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na panoramę Pragi. W czasie wolnym można wypić kawę, (wejść lub wjechać na czeską wieżę Eiffla zbudowaną w 1891r na wzór słynnej paryskiej wieży).  Zejście na Małą Stranę- dzielnicę z barokowymi kamienicami i pałacami. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.
2 Dzień
Śniadanie.  Wyjazd  na  całodzienne zwiedzanie Pragi. Znajdujący się na Hradczanach Zamek Praski to największy pod względem powierzchni kompleks zamkowy na świecie. Rozciąga się na około 45 h; składa się z kilku kościołów, pałaców, wież, uliczek i ogrodów. Zwiedzanie zamku z biletem wstępu ( Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Kościół św. Jerzego, Złota Uliczka z wieżą Daliborką). Przejście do Ogrodów Praskich. Udamy się do miejsc gdzie Franz Kafka i David Cerny tworzyli swoje pełne polotu i humoru dzieła, spacer po moście Karola.  Dwugodzinny rejs statkiem po Wełtawie połączony z posiłkiem w formie bufetu szwedzkiego. Powrót do hotelu na nocleg.
3 Dzień:
Śniadanie. Przejazd autokarem na dalsze zwiedzanie Pragi z przewodnikiem; Rynek Starego Miasta ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj, pomnik Jana Husa, Kościół MB przed Tynem, Pałac Kinskich.  Przejście do dzielnicy żydowskiej Jozefov ( synagogi, cmentarz, ratusz- z zewnątrz) . Powrót ulicą Karlova w okolice placu św. Wacława ( czas wolny na pamiątki i posiłek w zakresie własnym).  Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Zelowa w godzinach wieczornych.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie- decyduje o tym przewodnik

INFORMACJA DLA KLIENTA:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 10 kg. Prosimy o spakowanie się do walizek o mniejszych wymiarach.

 

CENA: Cena w lutym 2023 r

Uwaga: Kwota na TFP jest naliczana do funduszu od każdej nowej rezerwacji. Zgodnie z Ustawą jest ona bezzwrotna. Dotyczy to wszelkich anulacji, rezygnacji, a także sytuacji, gdy zmieniacie Państwo np. termin wyjazdu i skutkuje to założeniem nowej rezerwacji.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux
– opieka pilota
– opieka przewodnika
– 2 noclegi w hotelu ***
– 2 śniadania,
– 2 obiadokolacje
– bilety wstępu do kompleksu zamkowego, muzeum Miniatur, rejs statkiem
– zestaw słuchawkowy  (prosimy o zabranie swoich słuchawek)
– obowiązkową składkę na Turysytyczny Fundusz Gwarancyjny + Turystyczny Fundusz Pomocowy
– ubezpieczenie KL i NNW 15000 € Travel Word + choroby przewlekłe

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– wydatków na potrzeby własne, napoje według zamówienia
– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej ( POLECANE PRZEZ BIURO PODRÓŻY)

Wiadomość – uaktualnienie w marcu 2022r
ZASZCZEPIENI- bez testu, wymagany Unijny Certyfikat Szczepienia
OZDROWIEŃCY -bez testu, wymagany Unijny Certyfikat Ozdrowieńca
POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY– wymagany negatywny wynik testu RT- PCR lub Antygenowy


ZGŁOSZENIE POBYTU W PRADZE
W zawiązku z nowymi wytycznymi prosimy o wypełnienie formularza:
Wystarczy wpisać link:  https://plf.uzis.cz/
Poniżej znajduje się instrukcja do wypełnienia PRAGA – formularz zgłoszeniowy Fama-Tour