RUMUNIA- 2022r

Opis

                          RUMUNIA – TRANSYLWANIA
                                

Program wycieczki:
Dzień 1
5.00 wyjazd z Zelowa przez Słowację, Węgry do Rumu
nii, na obiadokolację i nocleg. Jak czas pozwoli wieczorny spacer po mieście.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd  na zwiedzanie: Turdy  – kopalni soli, obiektu który został uznany za najpiękniejsze podziemne miejsce na świecie. W komorze Rudolfa znajduje się diabelski młyn. Alba Julia –  jedna ze stolic Siedmiogrodu. Spacer po mieście:Twierdza Alba Carolina, Katedra św. Michała, Sobór Koronacyjny i inne zabytki…. Sibiu ( Sybin ) – miasto kultury europejskiej, rynki Mare i Mica z zabytkowymi kamienicami, mury obronne, ratusz, most kłamców, pasaż schodów …Przejazd  do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd Szosą Transfogarską do stacji kolejki linowej. Przejazd wagonikami nad wodospadem oraz najbardziej widowiskową częścią trasy do tarasu widokowego nad jeziorem Balea, powrót kolejką na parking dalsza kontynuacja jazdy w okolice zamku Bran – najbardziej znanego w Rumunii, nazywanego niesłusznie zamkiem Drakuli, obok zamku znajduje się największy bazar z rumuńskimi pamiątkami ( w czasie wolnym dla chętnych dodatkowo płatne wejście do zamku z przewodnikiem). Przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do ,,Perły Karpat Zamku Peles,,- bajkowej letniej rezydencji królewskiej zbudowanej w stylu niemieckiego renesansu. Przejazd przez tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer, w której przeniesiemy się w klimat architektury obronnej XIX w, zobaczymy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) Braszów –Czarny Kościół, Plac Sfatului, ratusz, synagoga, ulica sznurkowa… . Przejazd do hotelu na wieczorek rumuński i nocleg .
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie: Sighisoary– średniowiecznej perły, miasta-muzeum wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dolne i górne miasto, Kościół na Wzgórzu, Schody Szkolne, Dom w którym urodził się  Drakula, mury i baszty obronne…. Cluj-Napoka – (stolica Siedmiogrodu-Transylwanii) – spacer po mieście, teatr, Katedra, uniwersytet, baszta, dom króla Macieja Korwina, pomnik Korwina ,,ulica lustrzana,,……Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zelowa w późnych godz. wieczornych

Cena:
Świadczenia zawarte w cenie:
* transport autokarem lux
* opieka pilota- przewodnika
* 5 noclegów w hotelach
* wyżywienie:  5 śniadań, 4 obiadokolacje,  1spotkanie biesiadne
* wstępy do atrakcji wymienionych w programie
* ubezpieczenie 15 000 EURO NNW, KL, choroby przewlekle                                                                                                        *zestaw słuchawkowy (audiogaidy)
* Dodatkowo płatne napoje do obiadokolacji według zamówienia,
* ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Cena nie zawiera:
Wydatków na potrzeby własne
Płatne przy rezerwacji:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. – 10 PLN/os./pobyt,
Turystyczny Fundusz Pomocowy – wg Rozporz. Min. Rozwoju z dn. 22.12.20 r. – 10 PLN/os./pobyt.
Uwaga: Kwota na TFP jest naliczana do funduszu od każdej nowej rezerwacji. Zgodnie z Ustawą jest ona bezzwrotna. Dotyczy to wszelkich anulacji, rezygnacji, a także sytuacji, gdy zmieniacie Państwo np. termin wyjazdu i skutkuje to założeniem nowej rezerwacji.

Wytyczne dotyczące przekraczania granicy z Rumunią ( sprw. 05.08.2021)
ZASZCZEPIENI- bez testu, bez zaświadczeń
OZDROWIEŃCY -bez testu, bez testu i zaświadczeń
POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY–  bez testu i zaświadczeń

WYMAGANE DOKUMNETY

  1. Formularz ze strony https://plf.uzis.cz/
  2. Unijny Certyfikat Szczepienia/Ozdrowieńca lub negatywny wynik testu na COVID-19 w języku angielskim.
  3. Ważny dowód osobisty lub paszport (także dzieci bez względu na wiek).

 

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE
UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg. Prosimy o spakowanie się do walizek o mniejszych wymiarach.