SANDOMIERZ – sierpień 2021r

Jeśli masz ochotę spróbować kawy siedząc na sandomierskim rynku, spotkać się z Ojcem Mateuszem, który wygląda prawie jak żywy 🙂  to  nie może Cie zabraknąć na wycieczce do Sandomierza….
Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. Turyści odwiedzający Sandomierz mogą zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Jego dawny charakter oddają organizowane w okresie sezonu turystycznego pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca. Staropolski królewski gród, to żywy świadek historii i kultury naszego państwa. Należy wspomnieć, że Sandomierz jest skarbnicą obiektów o wysokiej klasie artystycznej w zakresie architektury

Description

                                   SANDOMIERZ
                           … sierpień 2021r  ( niedziela)

 

6.30 – wyjazd  z Zelowa
– spacer do Bazyliki Katedralnej do Wąwozu Królowej Jadwigi, obok Kościoła św. Jakuba, przejście przez Ucho Igielne w murach obronnych Sandomierza, na Rynek Starego Miasta ( miejsce akcji wielu scen serialu ,,Ojciec Mateusz”)
– przejście podziemną trasą turystyczną (słynne sandomierskie lochy z XV – XVI w.)
– Brama Opatowska ( wejście schodami na VI piętro dla chętnych) na szczycie znajduje się taras  widokowy, skąd można podziwiać panoramę miasta i okolicy: Rynek z Ratuszem, kamienice miejskie, spacer obok Collegium Gostomianum, Domu Długosza, Zamku (Muzeum Okręgowa)
– czas wolny ( na posiłek we własnym zakresie)
– rejs spacerowy statkiem po Wiśle; piękna panorama miasta leżącego na wysokiej skarpie oraz widok na góry Pieprzowe
– powrót do Zelowa ok.20.00

Cena:
….  zł – osoby bez zniżek
….  zł-  osoby  podlegające zniżce:uczniowie, studenci do 26 r. życia,  emeryci i renciści,

 

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem lux , parking, przewodnik miejski, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilet wstępu na rejs statkiem, ubezpieczenie NNW 5000 zł