SYCYLIA ….. czerwca 2025r

Sycylia- wyspa  co roku przyciąga tysiące turystów, którzy oprócz pięknych plaż skąpanych w słońcu, mogą zachwycić się architekturą, historią i kuchnią. Co niektórzy przebywając na wyspie odczują, ze tu życie płynie jakby wolniej, swobodniej , a to za sprawą temperamenu włoskich wyspiarzy.
Przebywając w miastach i miasteczkach trzeba znaleźć czas na wypicie włoskiej kawy i zasłuchać  ciekawe historie opowiedziane przez znawców tego miejsca.
Wybierz się z nami na wyspę skąpaną słońcem.

Opis

Wycieczka zagraniczna   

                       SYCYLIJSKA PRZYGODA
                        
ZAPRASZAMY ZA ROK. Zapisy rozpoczete
tel; 668-009-931

Program ramowy:

1 DZIEŃ:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach. Wylot o godz. 16.20. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.   Zimna kolacja – nocleg.
2 DZIEŃ:                      
Po śniadaniu wyjazd do Syrakuz. Odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc dla katolików na Sycylii – Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej
( Santuario della Madonna delle Lacrime), zwiedzimy Wyspę Ortiga
z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Dalej przejazd do Katanii – krótki spacer po mieście: spacer Via Etnea, zbudowaną z lawy, Plac Duomo, amfiteatr rzymski, katedra św. Agaty. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku czynnego  wulkanu Etna. Wjazd na wysokość ok2000m. Dla chętnych (fakultatywnie- dodatkowo płatne),  wjazd  jeepami w okolice stożka wulkanu. Następnie przejazd do malowniczego miasteczka Taormina – często nazywane sycylijskim Sain Tropez. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e.(wnętrza dla chętnych w czasie wolnym) ruiny zamku górującego nad miastem na Monte Tauro, katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele.
Powrót do hotelu na  obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ:
Po śniadaniu-  wykwaterowanie z hotelu. Panoramiczny przejazd do małego sycylijskiego miasteczka gdzie kręcone były sceny do kultowego filmu  “Ojciec Chrzestny”. Wjedziemy malowniczą drogą pnącą się w górę do zbudowanej na skale wioski Forza D’Agro’. Z góry rozpościerają się przepiękne widoki ma Morze Jońskie. Podczas spaceru wąskimi uliczkami obejrzymy ruiny zamku oraz klasztor św. Trójcy. Posmakujemy,,  atmosfery małego sycylijskiego miasteczka”. Będzie też czas wolny na kawę i sycylijskie cannoli  w zakresie własnym.                                                                                     
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg .
6 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Palermo, stolicy wyspy, największego i najbardziej ruchliwego miasta Sycylii.  Zwiedzanie najważniejszych obiektów  miasta: Pałac Normanów, Porta Nova, fontanna Pretoria, kościół La Martorana, katedra. Czas wolny na odpoczynek przy włoskiej kawie i spacer po labiryncie uliczek historycznego centrum miasta.  Następnie przejazd do Monreale – miasta słynącego z przepięknej katedry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Katedra zachwyca mozaikami (m.in. postacią Chrystusa Pantokratora), błyszczącymi malowidłami oraz dużą ilością marmurów.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
7 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd do Segesty – parku archeologicznego położonego w sercu sycylijskich gór, na terenie którego podziwiać można pozostałości wspaniałej greckiej świątyni oraz amfiteatru, z których rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Grecka dominacja to spory kawałek historii wyspy. Spacer po terenie rezerwatu, czas wolny na podziwianie widoków i plener fotograficzny. Dominacja grecka to spory kawałek  historii wyspy.
Następnie przejazd do Erice – średniowiecznego miasteczka, uznawanego za architektoniczną perełkę Sycylii, które dzięki swojemu położeniu nazywane jest często “miastem w chmurach”. Odcięte od świata miasteczko zbudowano na planie trójkąta równoramiennego. Charakteryzują je kręte, brukowane ulice, surowe, kamienne budowle, vanelle – przejścia tak ciasne, że może się przez nie przedostać tylko jedna osoba, wewnętrzne dziedzińce, tarasy i liczne zabytkowe kościoły. Czas wolny na kawę, lunch lub spacer i rozkoszowanie się wspaniałą atmosferą miasteczka.
Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja.
             
8 DZIEŃ:
Śniadanie. Spacer po Cefalu uchodzącego za perłę Morza Tyreńskiego, miasta malowniczo położonego u stóp skalnego urwiska La Rocca. Zobaczymy XII-wieczną katedrę ufundowaną przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie, domki rybackie.  Chętni i ambitni mogą wejść na szczyt górującej nad miastem Cefalu skały, gdzie znajduje się cytadela i pozostałości starożytnej świątynia  Diany (wstęp na szlak turystyczny dodatkowo płatny). Następnie przejazd na lotnisko w Katanii. Godz. 21.20 – wylot z do Katowic.  Przylot ok. 23:50. 

PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Cena:

Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 1500 zł od osoby.
Do zawarcia umowy potrzebujemy danych osobowych + dokumentu tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

 

Świadczenia zawarte w cenie:
przelot samolotem Katowice/Pyrzowice- Katania – Katowice/Pyrzowice
– 7 noclegów w hotelach *** lub **** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
– autokar do realizacji wycieczek
– korzystanie z nagłośnienia ( zestawu audioguide ) przez całą wycieczkę ( jeśli klient posiada swoje słuchawki może zabrać ze sobą)
–  opieka pilota
– lokalnych przewodników
– ubezpieczenie Colonnade (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
– T.F.G + T. F. P.

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– transfer na lotnisko w Polsce  dodatkowo płatny ok. 180 zł /os* ( tam i z powrotem)
* cena w.w. uzależniona od ilości uczestników zapisanych na wspólny transfer w Pl
–  napojów go obiadokolacji
– możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: Travel World z chorobami przewlekłymi
– wydatków na potrzeby własne
Uwaga!
Bilet rejsowy w restrykcyjnej taryfie, która nie zezwala na bezpłatne zmiany dat podróży i danych pasażera, a zwrot biletu wiąże się z wysokimi kosztami. Istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – szczegóły u sprzedawcy.

Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane działania linii lotniczych tj. zmiany rozkładów lotów ( godz., dat, odwołania lotów, niezależnych od organizatora ) nie są one podstawą reklamacji ani rezygnacji z imprezy turystycznej.