SYCYLIA – …. maj 2024r

Sycylia- wyspa  co roku przyciąga tysiące turystów, którzy oprócz pięknych plaż skąpanych w słońcu, mogą zachwycić się architekturą, historią i kuchnią. Co niektórzy przebywając na wyspie odczują, ze tu życie płynie jakby wolniej, swobodniej , a to za sprawą temperamenu włoskich wyspiarzy.
Przebywając w miastach i miasteczkach trzeba znaleźć czas na wypicie włoskiej kawy i zasłuchać  ciekawe historie opowiedziane przez znawców tego miejsca.
Wybierz się z nami na wyspę skąpaną słońcem.

Opis

Wycieczka zagraniczna

                      SYCYLIA
             ….. maj 2024r
ZAPISY ROZPOCZĘTE!
Zadzwoń dowiedz się więcej i dołącz do innych uczestników
tel; 883-341-375
tel; 668-009-931 

Program ramowy:

1 DZIEŃ:
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu . Wylot o godz. 05:45. Przylot do Palermo o godz. 08:10. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku czynnego  wulkanu Etna. Wjazd na wysokość ok2000m. Dla chętnych (fakultatywnie- dodatkowo płatne),  wjazd  jeepami w okolice stożka wulkanu. Następnie przejazd do malowniczego miasteczka Taormina – często nazywane sycylijskim Sain Tropez. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e.(wnętrza dla chętnych w czasie wolnym) ruiny zamku górującego nad miastem na Monte Tauro, katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele.
Powrót do hotelu na  obiadokolację i nocleg.
3 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do Katanii. Spacer główną ulicą – Via Etnea wybrukowaną lawą z Etny. Zobaczymy najważniejsze  zabytki:, plac Duomo, ruiny Amfiteatru Rzymskiego, Fontannę ze słoniem, katedrę św. Agaty. Następnie przejazd do Syrakuz- miasta Archimedesa,  odwiedzimy ważne dla katolików  miejsce  na Sycylii – Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej (Santuario della Madonna delle Lacrime), zwiedzimy Wyspę Ortiga z katedrą i słynną fontanną Aretuzy.
Powrót do hotelu na  obiadokolację i  nocleg.
4 DZIEŃ:
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małego sycylijskiego miasteczka gdzie kręcone były sceny do kultowego filmu  “Ojciec Chrzestny”. Wjedziemy malowniczą drogą pnącą się w górę do zbudowanej na skale wioski Forza D’Agro’. Z góry rozpościerają się przepiękne widoki ma Morze Jońskie. Podczas spaceru wąskimi uliczkami obejrzymy ruiny zamku oraz klasztor św. Trójcy. Posmakujemy atmosfery małego sycylijskiego miasteczka. Będzie też czas wolny na kawę i sycylijskie cannoli  w zakresie własnym.                                                                                     
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg .                                              5 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Palermo, stolicy wyspy, największego i najbardziej ruchliwego miasta Sycylii.  Zwiedzanie najważniejszych obiektów  miasta: Pałac Normanów, Porta Nova, fontanna Pretoria, kościół La Martorana, katedra. Czas wolny na odpoczynek przy włoskiej kawie.  Następnie przejazd do Monreale – miasta słynącego z przepięknej katedry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Katedra zachwyca mozaikami (m.in. postacią Chrystusa Pantokratora), błyszczącymi malowidłami oraz dużą ilością marmurów.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
6 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd do Erice – miasteczka położonego na skale, które dzięki swojemu usytułowaniu nazywane jest często “miastem w chmurach”.  Zbudowane jest na planie trójkąta równoramiennego z krętymi, brukowanymi ulicami, surowe, kamienne budowle, vanelle – przejścia tak ciasne, że może się przez nie przedostać tylko jedna osoba, wewnętrzne dziedzińce, tarasy i liczne zabytkowe kościoły. Czas wolny na kawę, lunch lub spacer i rozkoszowanie się wspaniałą atmosferą miasteczka. Następnie przejazd w kierunku Trapani, gdzie znajdują się saliny będące jednym z symboli wyspy. Charakterystyczne wiatraki z czerwonymi dachami trafiają na wiele zdjęć z wakacji na Sycylii. Mimo wprowadzenia obszaru chronionego saliny w Trapani wciąż wykorzystywane są do pozyskiwania soli morskiej tradycyjnymi metodami opracowanymi przed wiekami.  Przejazd do Segesty – spacer po parku archeologicznym położonym w sercu sycylijskich gór, na terenie którego podziwiać można pozostałości wspaniałej greckiej świątyni oraz amfiteatru. Grecka dominacja to spory kawałek historii wyspy. Czas wolny na podziwianie widoków i plener fotograficzny.                                       
Powrót do hotelu na  obiadokolację i nocleg.
7 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd  do Cefalu – najbardziej znanego sycylijskiego kurortu na północnym wybrzeżu. mieście, które uchodzi za perłę Morza Tyreńskiego, malowniczo położonym u stóp skalnego urwiska La Rocca. Zobaczymy XII-wieczną katedrę ufundowaną przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie, domki rybackie.  Chętni mogą wejść na szczyt górującej nad miastem Cefalu skały, gdzie znajduje się cytadela i pozostałości starożytnej świątyni Diany (wstęp na szlak turystyczny dodatkowo płatny). Czas wolny na tarasie ze wspaniałymi widokami.
Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
8 DZIEŃ:
Śniadanie w hotelu lub  w formie prowiantu. Przejazd na lotnisko w Palermo. Godz. 08:45 – wylot do Wrocławia.

  • Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. Podczas rezerwacji system przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu.

Cena: cena w grudniu 2023 r

Świadczenia zawarte w cenie:
przelot samolotem Wrocław- Palermo – Wrocław z bagażem podręcznym o wadze do 10 kg o maksymalnych
wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm + podręczna  torebka 40 x 20 x 25
– 7 noclegów w hotelach *** lub **** ( pokoje 2-osobowe z łazienkami)
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
– autokar do realizacji wycieczek
– pilot
– ubezpieczenie Signal Iduna Travel (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– transfer na lotnisko w Polsce  dodatkowo płatny ok. 180 zł /os ( tam i z powrotem)
– koszty dodatkowe: około 200 euro płatne  /lokalni przewodnicy, wstępy, taksy turystyczne, system słuchawkowy
– dopłata do pokoju 1-osobowego: 700 zł/pobyt (istnieje możliwość dokwaterowania do pokoju 2- lub 3-osobowego –
realizowana w miarę dostępności)
– możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
– dodatkowy bagaż rejestrowany 20 kg – dopłata 380 zł (deklaracja w momencie rezerwacji wycieczki)
– zamiana 10 kg walizki kabinowej na bagaż rejestrowany 20 kg – dopłata 200 zł (deklaracja w momencie rezerwacji wycieczki)

Uwaga!
Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane działania linii lotniczych tj. zmiany rozkładów lotów ( godz., dat, odwołania lotów, niezależnych od organizatora ) nie są one podstawą reklamacji ani rezygnacji z imprezy turystycznej.
Program jest ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.