TATRY- 6/7/8 sierpnia 2021r

Jeśli słyszymy góry to zawsze kojarzymy je z rejonem TATR- i dlatego stworzyliśmy cykl wycieczek weekndowych dla wszystkich tych, którzy  uwielbiają wędrówki poza utartym szlakiem. Góry  działają kojąco na organizm, dotleniają każdą naszą komórkę, wyciszają i odstresowują.  Dla niektórych mogą stanowić pewnego rodzaju wyzwanie.  Wędrówka po górach jest nie tylko testem dla naszej kondycji, ale i sprawdzianem umiejętności organizacyjnych.
Serdecznie Was zapraszamy – bo warto!

Description

Wycieczka trzydniowa

                                                ,,  TATRY – Zakopane ”
                                z cyklu ,, Poza utartym szlakiem”
                                               6,7,8 sierpnia 2021r

Program wycieczki trzydniowej:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30. Przejazd do Zakopanego. Spotkanie z przewodnikiem.
Z Topolowej Cyrhli  przejście malowniczą trasą na Polanę Kopieniec. Wejście na szczyt Wielki Kopieniec- s wznoszący się w reglowej partii Tatr Zachodnich i zejście Doliną Olczyskiej do bijącego źródła o nazwie Wiewrzysko Olczyskie. Zejście Doliną Olczyską  przez Nosalową Przełęcz  leżącą w północno-wschodniej grani Kasprowego Wierchu( NOSAL) do Zakopanego. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Doliny Filipka jednej z najmniej znanych turystom dolin Tatr Polskich, wcinającej  się w zbocza Gęsiej Szyi –  przejście do Doliny Złota o unikatowych walorach przyrodniczych. Wejście do Wiktorówki – Sanktuarium Królowej Tatr. Przejście na halę  Rusinową Polanę to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Tatrach – CZAS WOLNY. Przy dobrej pogodzie przejście do Wodogrzmotów Mickiewicza nad Doliną Białki lub zdobycie szczytu Gęsia Szyja. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie.  Przejazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie jednej z dzielnic Krakowa: Kazimierza + Podgórza. Zwiedzanie zabytków ulicy Szerokiej- wysłuchanie ciekawej historii powstania Kazimiera. Wejście do Synagogi – zapoznanie się z inna religią. n trasie zwiedzania zobaczymy: Synagogę Starą, Dom Heleny Rubinstein, ulica Kupa, plac Nowy, podwórko Schindlera, ulica Józefa, plac Wolnica. Przejście kładką Bernatka na Pogórze- Rynek Podgórski, kościół św. Józefa. plac Lasoty, fort oraz KOPIEC KRAKA- (wejście). Jeśli wystarczy czasu wejście do Parku Bednarskiego – kolorowe schody i mural historyczny. CZAS WOLNY.
Przyjazd do Zelowa około 21.00-21.30

UWAGA:
PROSIMY  O ZABRANIE ODPOWIEDNIEGO OBUWIA  PRZYSTOSOWANEGO DO WĘDRÓWEK PO GÓRACH ( TRAPERY BĄDŹ ADIDASY).  MOŻNA ZABRAĆ KIJKI DO NORDIC WALKINGU. Mile widziany plecak na małe co nieco oraz okrycie głowy np. czapka , chustka.

CENA:  550 zł od dziecka
590 zł dorośli 

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux,
– 2 noclegi,
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 x suchy prowiant na drogę,
– opieka pilota,
– usługa przewodnika górskiego,
– usługa przewodnika miejskiego,
– bilety wstępu do TPN, zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie NNW 5000 zł

Cena nie zawiera:
– atrakcji nie zawartych w ofercie,
– wydatków na potrzeby własne
PROGRAM JEST RAMOWY- KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOZE ULEC ZMIANIE.
O WYJŚCIU W GÓRY DECYDUJE PRZEWODNIK TARZAŃSKI.