TOSKANIA-

Toskania to urokliwy region we Włoszech.Znakomity klimat, góry, zapierające dech w piersiach widoki, piniowe aleje, prosta, smaczna kuchnia  i… wino, którego należy spróbować gdy jest się w tym kraju. Zapraszamy!

Description

                                              Toskania
                               

 

Lukka, Montecatini Terme, Piza, Florencja,  Siena,  San Gimingnano, Bolonia

Program wycieczki:
Dzień 1
6.00 – wyjazd z Zelowa przez Czechy, Austrię na obiadokolację i nocleg na terenie Włoch, okolice Udine
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Lukki – miasta otoczonego murami, które w XIX w. zostały zamienione w ciąg alejek spacerowych.  Zwiedzanie starówki, Piazza Amfiteatro (owalny plac), katedra San Martino z przepiękną fasadą ozdobioną rzędami kolumn, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone i wiele innych atrakcji. Po czasie wolnym wyjazd do hotelu w Montecatini Terme ( 4 noclegi ). Po obiadokolacji możliwość spaceru po pięknej uzdrowiskowej miejscowości.
Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Pizy – jednego z najbardziej znanych włoskich  miast położonych w pobliżu Morza Liguryjskiego. Zwiedzanie,, miasta cudów,, z Krzywą Wieżą, katedrą, babtysterium i dzwonnicą, po czasie wolnym wyjazd na 2-3 godz. pobyt nad morzem. Następnie powrót do hotelu, przejazd na kolację regionalną z muzyką do gospodarstwa agroturystycznego. Powrót na nocleg.
Dzień 4.
Po śniadaniu  przejazd do Florencji stolicy Toskanii – miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Piesze zwiedzanie miasta: Piazza Signoria z Galerią Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą Medyceuszy,  gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego, Wieża Giotta,  Babtysterium ze słynnymi Drzwiami Raju. Zwiedzanie średniowiecznej dzielnicy w której mieszkali Dante Alighieri oraz Beatrice. Piazza della Signoria – ,, muzeum rzeźb pod gołym niebem,, z posągami dłuta Michała Anioła i wielu artystów tamtej epoki. Odpoczniemy przy Moście Złotników, na którym znajdują się sklepy jubilerskie. Po czasie wolnym powrót na obiadokolację i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Sieny, miasta które samo w sobie jest wielkim dziełem sztuki – wielkim  muzeum gotyku na wolnym powietrzu. Kościół św.Dominika z relikwiami Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo piękny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovaniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po via di Citta, przy której wznoszą się piękne patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Następnie przejazd do  San Gimignano zwanego miastem wież oraz średniowiecznym Manhattanem, którego centrum zostało wpisane na Listę UNESCO, po spacerze czas wolny na lampkę miejscowego wina  Vemaccia di San Gimignano. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień 6
Przejazd do Bolonii, zwiedzanie miasta portyków, wież oraz najstarszego uniwersytetu. Bazylika św. Petroniusza, Fontanna Neptuna, Siedziba Uniwersytetu Bolońskiego. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tarvisio.
Dzień7
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena:

Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości: 600,00 zł

Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd autokarem lux ( klimatyzacja, barek, wc)
– opłaty drogowe, wjazdy do miast, opłaty rezerwacyjne, opłaty klimatyczne
– bilety wstępów,
– 6 noclegów w hotelach **/*** ( pokoje 2,3 osobowe z łazienkami )
– wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych, 5 obiadokolacji, 1 regionalna obiadokolacja z muzyką
– opieka pilota
– przewodnicy lokalni w poszczególnych miastach
– przejazd tramwajem ( w zakresie koniecznym do realizacji programu)
– korzystanie z nagłośnienia ( zestawu audioguide ) przez całą wycieczkę
– ubezpieczenie KL, NNW 15000tys.euro ( bez chorób przewlekłych)
WYTYCZNE na dzień 09.09.2021

WYMAGANE DOKUMENTY

  1. Wypełniony formularz ze strony EU Digital Passenger Locator Form. Formularz składamy na 3 dni przed planowanym wyjazdem. Udostępnimy dla Państwa wzór tuż przed wyjazdem 6.10.2021
  2. Zaświadczenie o szczepieniu, przejściu COVID-19 lub negatywny wynik testu na COVID-19.
  3. Ważny dowód osobisty lub paszport (także dzieci bez względu na wiek).
  4. Karta Lokalizacji Podróżnego. Przy dojeździe własnym i wycieczkach autokarowych nie ma konieczności wypełniania formularza.

Dodatkowo płatne:
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. – 10 zł /os./pobyt.
– Turystczny Fundusz Pomocowy – wg Rozporz.Min.Sportu i Turystyki z dn.22.12.2020 – 10 zł/os/pobyt
napoje do obiadokolacji
– wydatków na potrzeby własne

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport.
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg  (prosimy o zabranie bagażu o małym gabarycie).