TURCJA- ,, Kapadocja”- 12-19.10. 2024r

Turcja jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych letnich wyjazdów Polaków. Wiele hoteli otwartych jest cały rok. Kuszą turystów podgrzewanymi basenami czy ofertą przepysznych potraw typowej kuchni lokalnej.
Turcja to niezwykły kraj położony na dwóch kontynentach. Mieszały się w nim rozmaite kultury. Prawdziwie turecki stał się on około XI wieku, wraz z powstaniem państwa Wielkich Seldżuków.Współczesna Turcja jest bardzo lubiana przez turystów. Kojarzy się ze smaczną kuchnią i nieco egzotyczną kulturą.

Opis

Wycieczka zagraniczna             
TURCJA 

   ,,Fascynująca Kapadocja”
        12-19 października 2024r
4 miejsca WOLNE!


DZIEŃ 1
Wylot do Turcji : Katowice- Pyrzowice – Antalya. 
Po wylądowaniu przejazd do hotelu na posiłek i nocleg.

DZIEŃ 2.
Po śniadaniu wyjazd do Konyi – ojczyzny Mevlany, gdzie zobaczymy jedna z największych atrakcji miasta: muzeum Mevlany z grobowcem założyciela zakonu tańczących Derwiszy. Zwiedzanie kompleksu budynków należących do zakonu islamskich mistyków, którzy poprzez ekstatyczny taniec dążą do zjednoczenia z Bogiem.  Dalszy przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg ( w tym hotelu spędzimy 3 noce).
DZIEŃ 3.
Dla chętnych o wschodzie słońca możliwość zorganizowania lotu balonem   nad Kapadocją ( płatne dodatkowo około  300 euro/os)
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie niesamowitych form skalnych, tufowych kominów, stożków wulkanicznych oraz kościołów bizantyjskich z których słynie Kapadocja. Podróż w kierunku Pasabagi zwanej doliną mnichów oraz do historycznej wioski Zelve – muzeum na świeżym powietrzu. Wizyta w tradycyjnej manufakturze ręcznie tkanych dywanów.- odwiedzając to miejsce zagłębimy się w turecką kulturę.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Po śniadaniu wyjazd do księżycowej krainy, która znajduje się między wzniesieniami wygasłych wulkanów. Skały wystawione na działanie czynników zewnętrznych zmieniają swoje formy tworząc niepowtarzalne kształty. Kapadocja szczyci się wspaniałymi dolinami, które zobaczymy: Dolin  Derwent, Dolina Trzy Piękności, Dolina Gołębi. Powrót do hotelu. (W tym dniu można skorzystać z wycieczek fakultatywnych- dodatkowo płatnych).Obiadokolacja Nocleg.
DZIEŃ 5.
Po śniadaniu wyjazd z regionu Kapadocji. Przejazd do Karawanseraj Sultanhani. Zwiedzanie seldżuckiego schroniska dla karawan i podróżnych Sultanhanı.  Przejazd do nowoczesnej  Antalyi – przeszło milionowej metropoli malowniczo położonej nad morzem śródziemnym otoczonej majestatycznymi górami Taurus. Przejazd malownicza trasą wzdłuż strzelistych szczytów gór.
Obiadokolacja nocleg w hotelu. ( w tym hotelu  spędzimy 3 noce).
DZIEŃ 6.
Po śniadaniu zwiedzanie najpiękniejszego z kurortów Riwiery tureckiej- Antalyi. Zobaczymy m.in. symbol miasta – słynny żłobiony minaret Yivli. Turcja znana jest także z fabryk złota i skór. Można tutaj nabyć w korzystnych cenach biżuterię i wyroby skórzane. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadami Karpuzkaldiran.
Powrót na kolację i nocleg.
DZIEŃ 7.
Śniadanie. Czas wolny- plażowanie. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych.
Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 8.
Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Cena: 2 900,00 zł +160 euro   ( w pokojach 2 os) – liczba miejsc ograniczona!

Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 1000,00 zł.
W celu podpisania umowy prosimy o przybycie z ważnymi dokumentami).

Świadczenia zawarte w cenie:
–  przelot Polska-Turcja-Polska,
– bagaż podręczny –max 5 kg, bagaż rejestrowany  -max 20kg,
–  transfery w Turcji,
– 7 noclegów w hotelach **** ( pokoje 2 os. max 3 osobowe)
–  wyżywienie HB (2 posiłki-śniadania i kolacje)
–  opiekę polskojęzycznego przewodnika
– ubezpieczenie KL 20 000 euro, KR 10 000 euro, NNW  1250 euro, 200 euro bagaż
– TFG (13 zł) ,TFP (13 zł)

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
– dodatkowo płatne  160 euro ( bilety wstępu, opłaty miejscowe, opłaty klimatyczne, parkingi etc.)
–  napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne
–  wydatki na potrzeby własne
– dodatkowe ubezpieczenia
– wycieczki fakultatywne
– transfer na lotnisko ( tam i z powrotem) w PL uzależniony od ilości osób chętnych

*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie
AKTUALNE WYTYCZNE:
Wymagane dokumenty: paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy przed wylotem.