Włochy -…..kwiecień 2024r

Opis

Wycieczka zagraniczna
WŁOCHY
……………….2024
                                                                 
                      bez nocnych przejazdów


PROGRAM :
Dzień 1.

. Przejazd  przez Polskę, Czechy, Austrię na obiadokolację i nocleg w okolicach Tarvisio (Włochy).

Dzień 2 .   Po śniadaniu  przyjazd w okolice Wenecji. Rejs stateczkiem turystycznym kanałami weneckimi na Plac Św. Marka zwiedzanie miasta: Plac św. Marka z Bazyliką, Dzwonnicą oraz Pałacem Dożów (  z zewnątrz ), Mostem Westchnień, dzielnicą Rialto z mostem Rialto (czas wolny). Powrót stateczkiem do autokaru.  Przejazd do hotelu nad morzem na  obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.  W tym dniu całodzienny  wypoczynek nad Adriatykiem, śniadanie,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.  Po śniadaniu przejazd do Asyżu – Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary spacer po średniowiecznej starówce. Następnie przejazd do miejscowości  Santa Maria Deli Angeli z Bazyliką Matki Bożej Anielskiej ( Ogród Różany, Kaplica Porcjunkuli, miejsce śmierci Św. Franciszka.) Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.   Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Modlitwa Regina Coeli z Ojcem Świętym( jeśli Ojciec Święty będzie na Watykanie) W okresie Wielkanocnym od Niedzieli Zmartwychwstania  do Zesłania Ducha Św. modlitwa Anioł Pański zastępuje hymn ,,Królowo Nieba-wesel się,,Po zakończonej uroczystości czas wolny. Następnie wizyta  na  Monte Cassino (Opactwo Benedyktyńskie i Cmentarz Żołnierzy Polskich) złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6. Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie  Rzymu. Podczas pobytu w Rzymie odwiedzimy: Bazylikę św.Piotra ( modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II ),  Plac św. Piotra, Koloseum( z zewnątrz) , Forum Romanum, Plac Wenecki, Kapitol, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontannę di Trevi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7.  Po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie miasta- Prato della Valle, Bazylika św.Antoniego następnie przejazd przez Alpy do hotelu w okolicach Tarvisjo na obiadokolację i nocleg.


Dzień 8. 
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zelowa w godzinach wieczornych.


Uwaga ! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe( m.in. obostrzenia z tytułu Covd-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonywania testu/testów-jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu. Program jest ramowy i kolejność może ulec zmianie.

CENA : ……..cena w grudniu 2023r

Świadczenia zawarte w cenie:
*  Przejazd autokarem lux  (toaleta, barek, video)
*  Opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, opłaty rezerwacyjne, 7 noclegów w hotelach **/***(pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
*  7 śniadań kontynentalnych i 7 ciepłych obiadokolacji ( do obiadokolacji podawana jest woda, inne napoje płatne dodatkowo)
*  Opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych
*  Korzystanie z nagłośnienia (zestawu audioguide) przez całą wycieczkę ( jeśli klient posiada swoje słuchawki może zabrać ze sobą)
*  Przejazdy komunikacją miejską lub  metrem ( w zakresie koniecznym do realizacji  programu )
*  Ubezpieczenie KL, NNW  15000tys.euro  ( z chorobami przewlekłymi) bez Covid
* Taxa klimatyczna
* Rejs, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Świadczenia nie zawarte w cenie:
* obowiązkowa składka na TFG, TFP  2 x 10,00zł na cały wyjazd
* ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg. Prosimy o spakowanie się do walizek o mniejszych wymiarach.