Włochy – 17-24 kwietnia 2024r

Opis

Wycieczka zagraniczna
WŁOCHY
17-24 kwiecień 2024r
            – brak miejsca
      bez nocnych przejazdów
ZAPISY na 2025 – rozpoczęte


PROGRAM :
Dzień 1.
Wyjazd o godz. 6.00 z Zelowa ( przystanek ; Pl. Dąbrowskiego) przez Bełchatów 6.20 ( przystanek – dworzec PKS – przy szpitalu).

Przejazd  przez Polskę, Czechy, Austrię na obiadokolację i nocleg w okolicach Tarvisio ( Włochy ).

Dzień 2 .   Po śniadaniu  przyjazd w okolice Wenecji. Rejs stateczkiem turystycznym kanałami weneckimi na Plac Św. Marka.  Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka z Bazyliką, Dzwonnicą oraz Pałacem Dożów (  z zewnątrz ), Mostem Westchnień, dzielnicą Rialto z mostem Rialto (czas wolny). Uwaga!. Rejs gondolami po kanałach  weneckich.  Powrót stateczkiem do autokaru.  Przejazd do hotelu nad morzem na  obiadokolację i nocleg.

Dzień 3.  W tym dniu całodzienny  wypoczynek nad Adriatykiem, śniadanie,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4.  Po śniadaniu przejazd do Asyżu – Bazylika św. Franciszka, Bazylika św. Klary spacer po średniowiecznej starówce. Następnie przejazd do miejscowości  Santa Maria Deli Angeli z Bazyliką Matki Bożej Anielskiej ( Ogród Różany, Kaplica Porcjunkuli, miejsce śmierci Św. Franciszka.) Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5.   Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Modlitwa Regina Coeli z Ojcem Świętym( jeśli Ojciec Święty będzie na Watykanie) W okresie Wielkanocnym od Niedzieli Zmartwychwstania  do Zesłania Ducha Św. modlitwa Anioł Pański zastępuje hymn ,,Królowo Nieba-wesel się,,Po zakończonej uroczystości czas wolny. Następnie wizyta  na  Monte Cassino (Opactwo Benedyktyńskie i Cmentarz Żołnierzy Polskich) złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6. Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie  Rzymu. Podczas pobytu w Rzymie odwiedzimy: Bazylikę św. Piotra ( modlitwa przy grobie Św. Jana Pawła II ),  Plac św. Piotra, Koloseum( z zewnątrz) , Forum Romanum, Plac Wenecki, Kapitol, Panteon, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontannę di Trevi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7.  Po śniadaniu przejazd do Padwy, zwiedzanie miasta  z przewodnikiem lokalnym – Prato della Valle, Bazylika św. Antoniego następnie przejazd przez Alpy do hotelu w okolicach Tarvisjo na obiadokolację i nocleg.


Dzień 8. 
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Zelowa w godzinach wieczornych.


PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA : 2 800,00 zł + 240 euro
Przy zapisie wymagana zaliczka 1000 zł  oraz podanie danych osobowych potrzebnych do zawarcia umowy. 

Świadczenia zawarte w cenie:
*  Przejazd autokarem lux  (toaleta, barek, video)
*  Opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, opłaty rezerwacyjne, 7 noclegów w hotelach **/***(pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
*  7 śniadań kontynentalnych i 7 ciepłych obiadokolacji ( do obiadokolacji podawana jest woda, inne napoje płatne dodatkowo)
*  Opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych
*  Korzystanie z nagłośnienia (zestawu audioguide) przez całą wycieczkę ( jeśli klient posiada swoje słuchawki może zabrać ze sobą)
* rejs statkiem, rejs gondolami
*  Przejazdy komunikacją miejską lub  metrem ( w zakresie koniecznym do realizacji  programu )
*  Ubezpieczenie KL 15 000 euro, NNW  3 000 euro  ( z chorobami przewlekłymi)
* Taxy klimatyczne
*  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
* T.F.P i T.F G

Świadczenia nie zawarte w cenie:
* wydatki na potrzeby własne
* napoje do kolacji
* ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport
Każdy uczestnik może zabrać 2 bagaże: podręczny do 5 kg oraz do luku bagażowego 15 kg. Prosimy o spakowanie się do walizek o mniejszych wymiarach.