ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE – DUBAJ, ABU DHABI …2021r

Zjednoczone Emiraty Arabskie – kraj zachwycający swoim bogactwem i nowoczesnością. Miasta przepełnione bajecznym bogactwem, szerokimi autostradami, wspaniałymi centrami handlowymi-  a to wszystko na tle złotych piasków i błękitu morza. Dubaj w oczach całego świata wzbudza ciekawość i podziw. Miasto oferuje coś dla każdego – od zakupów, przez wspaniałe widoki nowoczesnej cywilizacji i osiągnięć techniki, nocne życie, poznanie kultur arabskiej, hinduskiej, filipińskiej, perskiej, po bajeczne i rozkoszne plaże!

Description

 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Dubaj, ABU DHABI

  ZAPISY ROZPOCZĘTE- 2021r

    Beach at the Persian Gulf in Abu Dhabi, UAE    najwyzszy budynek    bizuteria   Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dzień 1. (możliwy transfer grupowy) Spotkanie na lotnisku Katowice – Pyrzowice. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot Wizzair z Katowic do Dubaju). Przylot do Dubaju ZEA na lotnisko Al Maktoum International Airport DWC. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. (w tym dniu nie ma posiłku)

Dzień 2 DUBAJ Po śniadaniu przejazd autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem w języku polskim, które rozpoczniemy od Półwyspu Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya, Muzeum Dubaju – przedstawiające poglądową lekcję historii Dubaju w “pigułce”. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis oraz spacer po bajkowej rafie koralowej wewnątrz akwarium Lost Chaber. Wizyta w centrum handlowe Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski. Czas wolny w galerii. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3  Po śniadaniu udamy się na plażę . Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 DUBAJ Po śniadaniu udamy się do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Dalej w programie dzielnica Jumeirah, przystanek na zdjęcia przy Wielkim Meczecie oraz na plaży obok słynnego hotelu Burj Al. Arab. Następnie udamy się do Dubai Mall – największego centrum handlowego w mieście, położonego przy najwyższym budynku świata. Wjazd na Burj Khalifa. Zachód słońca i panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów na którego taras widokowy usytuowany na 124 piętrze (najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty. Wieczorem przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Po śniadaniu udamy się na plażę. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne.Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6  Po śniadaniu udamy się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikh Zayed Grand Mosque – architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7   Po śniadaniu udamy się na plażę. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8   Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego miejsca pełnego różnych kompozycji kwiatowych.Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe.np.Egipskie piramidy, holenderskie wiatraki, pawie, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejazd pod Dubai Frame– olbrzymich rozmiarów ramkę – nowy punkt widokowy  w Parku Zabeel. . Przerwa na obiad (indywidualnie dodatkowo płatny). Przejazd na lotnisko Al Mak-toum International Airport DWC ok. godz. 18 ej. Wylot z Dubaju o godzinie 20.30 czasu lokalnego .
Przylot Wizzair do Katowic – Pyrzowic o godz. 23.40. Zakończenie wycieczki.

 • Cena:UWAGA.  Ilość miejsc w tej cenie  ograniczona. Cena może ulec zmianie ze względu na dostępność miejsc w samolocie rejsowym i wzrostu cen za przelot.)
  Świadczenia zawarte w cenie:
  * bilet lotniczy Wizzair na trasie Katowice – Dubaj DWC – Katowice.
  W cenie biletu jeden bagaż kabinowy o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz plecak / torebka – waga do 10kg
  DOPŁATA DO DUŻEGO BAGAŻU -21 kg ( w obie strony) na dzień 18.03.2019r – 380 zł
  * 7 noclegów w hotelu w Dubaju 4* (w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, TV i klimatyzacją);
  * 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;
  * 6 obiadokolacji w formie bufetu;
  * 4 wycieczki lokalne autokarem; zwiedzanie z  przewodnikiem Dubaju, Abu Dhabi
  * bilety wstępu podczas zwiedzania(Muzeum Dubaju, Burj Khalifa ( do godz15.00)Ogród kwiatowy Miracle Garden, Dubai Frame)
  * bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych;
  * transfer w Dubaju lotnisko – hotel- lotnisko
  * *opłata klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
  * ubezpieczenie turystyczne KL 40000euro, NNW4000euro, bagaż 400euro; ( osoby chorujące przewlekle powinny się dodatkowo ubezpieczyć )
  * opieka pilota
  *TFG

Uwaga!
Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich niezbędny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Walutą obowiązującą w ZEA jest Dirham 1 AED = 1,25 zł. Aby wymienić pieniądze na lokalną walutę najlepiej zabrać ze sobą $ dolary amerykańskie. Waluta Euro lub Funty brytyjskie mają niekorzystne przeliczniki.

KAŻDY UCZESTNIK WYCIECZKI OTRZYMA PRZY PODPISANIU UMOWY INFORMACJĘ DLA TURYSTY