ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE – DUBAJ, ABU DHABI….. listopada 2023r

Zjednoczone Emiraty Arabskie – kraj zachwycający swoim bogactwem i nowoczesnością. Miasta przepełnione bajecznym bogactwem, szerokimi autostradami, wspaniałymi centrami handlowymi-  a to wszystko na tle złotych piasków i błękitu morza. Dubaj w oczach całego świata wzbudza ciekawość i podziw. Miasto oferuje coś dla każdego – od zakupów, przez wspaniałe widoki nowoczesnej cywilizacji i osiągnięć techniki, nocne życie, poznanie kultur arabskiej, hinduskiej, filipińskiej, perskiej, po bajeczne i rozkoszne plaże!

Opis

 Wycieczka zagraniczna                                               
     Zjednoczone Emiraty Arabskie
DUBAJ- ABU DHABI
…..listopada 2023r

Dzień 1, piątek 4.11 PODRÓŻ
Spotkanie na lotnisku Katowice Pyrzowice o godz. 8.30. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot samolotem rejsowym Wizzair o godz. 11.00 do Abu Dhabi  (czas lotu ok. 5h45’ ) Przylot o godz. 19.45 czasu lokalnego ZEA na lotnisko Abu Dhabi. Transfer autokarem z lotniska do hotelu w Dubaju (ok. 2 godz.). Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg. Hotel 4* Atana Dubai https://atanahotel.com/ (lub podobny w takim samym standardzie)

Dzień 2, sobota 5.11  DUBAJ PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad / lunch w okolicznych restauracjach (indywidualnie). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, niedziela 6.11  DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejedziemy autokarem na całodniowe zwiedzanie Dubaju z lokalnym przewodnikiem  w języku polskim, które rozpoczniemy od punktu widokowego na plaży przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla –  Burj Al Arab (wysokość 321 metrów). Następnie wizyta w Souk Madinat Jumeirah zbudowanym w stylu tradycyjnego arabskiego bazaru. Czas wolny na zdjęcia w malowniczej scenerii kanałów i hotelu Burj Al Arab oraz budowli w arabskim stylu.  Następnie przejedziemy na Półwysep Sindagha, gdzie rezydowała rodzina Maktumów, zanim Dubaj rozrósł się do rangi metropolii. Spacer po najstarszej dzielnicy handlowej Dubaju Bastakiya. Tradycyjną taksówką wodną abrą przeprawimy się przez kanał Dubai Creek na najbardziej znany w mieście targ przypraw – Spice Souk, zajrzymy także na pobliski rynek z wyrobami złotniczymi – Gold Souk. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, gdzie zobaczymy słynny i jedyny na Bliskim Wschodzie kryty stok narciarski.  Przerwa na obiad (opcjonalnie, płatny dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, poniedziałek 7.11  PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Całodniowy pobyt na plaży lub czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub dodatkowe wycieczki fakultatywne. Obiad w okolicznych restauracjach (indywidualnie). 14.00 Obiad w hotelu. Dla chętnych Safari samochodami terenowymi na pustyni od około godziny 15.00. Wieczór w wiosce beduińskiej (pokazy tańców, połykacz ognia oraz kolacja w formie bufetu).  Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 5, wtorek 8.11   DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu udamy się do Downtown Dubai – malowniczej galerii wybudowanej w stylu arabskim. Widok na największy wieżowiec świata Burj Khalifa. Następnie przejedziemy na pierwszą na świecie sztuczną wyspę – palmę Jumeirah z najdroższym hotelem Atlantis. Czas wolny na punkcie widokowym The Pointe. Przejazd do Mariny – dzielnicy najwyższych w świecie apartamentowców i wielu restauracji z całego świata. Czas wolny. Dla chętnych rejs ekskluzywnym jachtem po Marinie oraz po nabrzeżu Zatoki Perskiej.  Zachód słońca (rejs około 3 godziny). Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, środa 9.11  DUBAJ ZWIEDZANIE
Po śniadaniu przejazd do największego ogrodu świata – Miracle Garden, magicznego, pełnego różnych kompozycji kwiatowych. Ponad 72 tysiące metrów kwadratowych ogrodu, w którym znajduje się 45 milionów rodzajów kwiatów pochodzących z całego świata. Nie jest to zwykły ogród, każdy kwiat i każda roślina tworzą swego rodzaju dzieła sztuki, rzeźby kwiatowe – postacie z bajek Disneya, słynne budowle, pawie, serca, kwiatowe dywany, wszystko kolorowe i pachnące. Następnie przejedziemy do jednej z największych galerii handlowych świata Dubai Mall. Czas wolny na zakupy i posiłek (indywidualnie). Następnie wjazd na słynny wieżowiec Burj Khalifa. Panorama Dubaju (360 stopni) z najwyższego budynku świata 829 metrów.  Na taras widokowy dla turystów usytuowany na 124 piętrze (452 metry, najwyżej na świecie) wjedziemy najszybszą windą w ciągu 1 minuty.  Czas wolny. Po zmroku przy najwyższej budowli świata Burj Khalifa będziemy podziwiać niesamowite widowisko tańczących fontann w rytm muzyki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, czwartek 10.11  PLAŻOWANIE
Po śniadaniu udamy się na plażę Marina Beach. Dla chętnych (indywidualnie) przejazd metrem do największej galerii w Dubaju –  Dubai Mall. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Nocleg.

Dzień 8, piątek 11.11   ABU DHABI ZWIEDZANIE, POWRÓT
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi (przejazd ok. 1,5 godziny). Zwiedzanie Meczetu Sheikha Zayeda  – architektonicznego dzieła sztuki i jednego z najpiękniejszych meczetów na świecie, zbudowanego z białego marmuru, mogącego pomieścić ok. 40 tysięcy wiernych (na zwiedzanie obowiązuje odpowiedni strój). Następnie przejazd przez dzielnicę Al Bateen, gdzie znajdują się pałace rodziny rządzącej Abu Dhabi. Emirates Palace – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, zbudowany na wzór pałacu arabskiego. Następnie Heritage Village – wioska dziedzictwa kulturowego. Wizyta na ogromnej wyspie Saadiyat, na której powstało muzeum Louvre (na wzór paryskiego muzeum) i Guggenheima. Przejazd na wyspę Yas, gdzie mieści się tor Formuły 1 i pierwszy na świecie park Ferrari z licznymi atrakcjami. Wieczorem transfer autokarem na lotnisko w Abu Dhabi.  Wylot o godzinie 20.20 czasu lokalnego ZEA (czas lotu ok. 6h00’ ). Przylot  do Katowic o godz. 23.20.  Zakończenie wycieczki.

 

Uwaga. Godziny lotów uzależnione są od siatki połączeń samolotów rejsowych Wizzair i  mogą ulec zmianie.

 

Cena wycieczki:………………….. w sierpniu 2023
Drogi kliencie jeśli jesteś zainteresowany wycieczką zadzwoń do nas – zostaw swoje dane – a my jak tylko utworzymy ofertę skontaktujemy się z Tobą 🙂

 

Świadczenia zawarte w cenie:
* bilet lotniczy samolotem rejsowym Wizzair. W cenie biletu bagaż rejestrowany (nadania) do 20 kg oraz bagażem kabinowy plecak lub torebka;
* 7 noclegów w komfortowym hotelu 4* Atana (w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, TV i klimatyzacją) w centrum Dubaju w dzielnicy Al Barsha, 10 min od stacji metra lub hotel min 4* w podobnym standardzie w centrum Dubaju;
* 7 śniadań w hotelu w formie bufetu;
* 7 obiadokolacji w formie bufetu w hotelu;
* 3 wycieczki po Dubaju oraz 1 do Abu Dhabi z przewodnikiem;
* bilety wstępu podczas zwiedzania: Muzeum Dubaju, Burj Khalifa (124 piętro), Miracle Garden, rejs łodzią Abra w starym Dubaju, wejście dla grupy do meczetu Sheikha Zayeda w Abu Dhabi;
* bilety na komunikację miejską w trakcie wycieczek i przejazdów programowych, w tym przejazdy na plażę;
* transfer lotnisko – hotel – lotnisko;
* taksa klimatyczna i podatek miejski turystyczny w hotelu;
* ubezpieczenie turystyczne KL 40 000 €, NNW 4 000 € i bagaż 400 €;
* podatek – ubezpieczenie TFG

Świadczenia NIE zawarte w cenie:
* wydatki na potrzeby własne
* transfer z Zelów/Katowice-Pyrzowice/ Zelów
* ubezpieczeni od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej
* ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych

Uwaga !!!

W dniach wolnych od zwiedzania organizowane będą atrakcje (dodatkowo płatne):
– Safari na pustyni samochodami terenowymi (około 60 $* )
– 3 godzinny rejs jachtem po Marinie i Zatoce Perskiej przy nabrzeżu Dubaju (około 40 $* )
*cena uzależniona od ilości chętnych osób na dany fakultet