BIESZCZADY- 24,25,26 września 2021r.

A jakby tak wszystko zostawić i wyruszyć na spotkanie z przyrodą…
Bieszczady to jeden z najpiękniejszych kierunków na jesienne spacery. Posiadają trasy zarówno dla leniwców jak i dla wytrawnych wędrowców- te drugie są po prostu dłuższe… . Kiedy inne szlaki górskie w naszym kraju odstraszają rosnącymi z roku na rok tłumami w Bieszczadach nadal można poczuć się jak zagubionym na końcu świata. Ciekawe krajobrazy, paleta jesiennych barw,  historia ludzi tam mieszkających skłaniają turystów do powrotu w ten niesamowity region.

Description

                                BIESZCZADY
       
     ,, Bieszczadzkie klimaty i opowieści…”
                      24,25,26 września 2021

 

 

Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 ( przystanek Pl. Dąbrowskiego). Przejazd do Polańczyka na rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim w odnogę Sanu aż do Wyspy Skalistej i Zatoki Teleśnickiej – taras widokowy.
Obiadokolacja, nocleg  w Polańczyku.
Dzień 2.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na Małą i Wielką
Obwodnicę Bieszczadzką w kierunku do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przejazd przez miejscowości Polańczyk, Wołkowyja, Górzanka ( zwiedzane dawnej Cerkwi z unikatowym rzeźbionym ikonostasem ).  Przejazd do miejscowości Cisna -stolica zakapiorów Bieszczadzkich. Czas wolny.  Dalszy przejazd Pętlą Bieszczadzką przez Przysłup – pierwszy widok na Połoniny i dotarcie na Przełęcz Wyżną. Wejście na Połoninę Wetlińską do schroniska ,, Chatka Puchatka” ( łagodne wejście i zejście – ok 2,5 – 3h). Ustrzyki Górne, Lutowiska, Smolnik (cerkiew wpisana na listę UNESCO, Czarna, powrót Małą Obwodnicą do Polańczyka.
Obiadokolacja i nocleg. Możliwość zorganizowania spotkania biesiadnego w Chacie Dymnej przy ognisku i muzyce.
Dzień 3.
Śniadanie. Wjazd z Polańczyka w kierunku Soliny. Spacer po koronie zapory Solińskiej i chwila czasu wolnego na Bieszczadzkich Krupówkach. Bóbrka – możliwość wejścia na Rezerwat Koziniec, największy nieczynny już kamieniołom (ok 30min w jedną stronę)
Przejazd do Myczkowiec – Parku Miniatur Cerkwi i drewnianych Kościołów ,, Caritas” – ponad 140 replik. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena;
600,00 zł- dorośli
550,00 zł-  dzieci do 15 lat

Przejazd autokarem lux, opieka pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przewodnicy na trasie zwiedzania, bilety wstępu do BPN oraz miejsc na trasie zwiedzania, rejs statkiem po jeziorze solińskim, ubezpieczenie NNW 5000 Europa

Dodatkowo płatne ( dla chętnych)-
Biesiadne spotkanie  przy ognisku i muzyce – 60 zł na od osoby – przy 30 osobach chętnych.

Co zabrać:
Prosimy o zabranie obuwia trekkingowego ( mogą być adidasy).  Jeśli jesteś posiadaczem kijków do nordic walkingu- również możesz je zabrać na pewno będą Ci pomocne. Odzieży dostosowanej do warunków jesiennych.

ZAPISY ROZPOCZĘTE!