BIESZCZADY- 4,5,6 października 2024 r.

A jakby tak wszystko zostawić i wyruszyć na spotkanie z przyrodą…
Bieszczady to jeden z najpiękniejszych kierunków na jesienne spacery. Posiadają trasy zarówno dla leniwców jak i dla wytrawnych wędrowców- te drugie są po prostu dłuższe… . Kiedy inne szlaki górskie w naszym kraju odstraszają rosnącymi z roku na rok tłumami w Bieszczadach nadal można poczuć się jak zagubionym na końcu świata. Ciekawe krajobrazy, paleta jesiennych barw,  historia ludzi tam mieszkających skłaniają turystów do powrotu w ten niesamowity region.

Opis

                                BIESZCZADY
       
     ,, Bieszczadzkie klimaty i opowieści…”
  4,5,6  października 2024 r
15 miejsc wolnych

 

Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 ( przystanek Pl. Dąbrowskiego). Przejazd do Polańczyka na rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim w odnogę Sanu aż do Wyspy Skalistej i Zatoki Teleśnickiej – taras widokowy w Polańczyku.
Obiadokolacja, nocleg  w Polańczyku.
Dzień 2.
Śniadanie.( suchy prowiant).  Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na Małą i Wielką Obwodnicę Bieszczadzką w kierunku do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przejazd przez miejscowości Polańczyk, Wołkowyja, Górzanka ( zwiedzane dawnej Cerkwi z unikatowym rzeźbionym ikonostasem ).  Przejazd do miejscowości Cisna -stolica zakapiorów Bieszczadzkich. Czas wolny.  Dalszy przejazd Pętlą Bieszczadzką przez Przysłup – pierwszy widok na Połoniny i dotarcie na Przełęcz Wyżną. Przyjemny spacer  szlakiem  na Małą i Wielką Rawkę( UWAGA! może być również zamiana wejścia na Połoninę Wetlińska) podczas którego będziecie mogli podziwiać widoki na Połoninę WetlińskąCaryńską oraz gniazdo Tarnicy, czyli grupę najwyższych bieszczadzkich szczytów po polskiej stronie. Oczywiście panorama obejmuje również fragmenty ukraińskich oraz słowackich rubieży.( łagodne wejście i zejście – ok 2,5 – 3h). Ustrzyki Górne, Lutowiska, Czarna ( cerkiew), powrót Małą Obwodnicą do Polańczyka. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie. Wjazd z Polańczyka w kierunku Soliny. Spacer po koronie zapory Solińskiej i chwila czasu wolnego na Bieszczadzkich Krupówkach. Przejazd do browaru . Spacer po ruinach  klasztoru w Zagórzu pochodzące z XVIII w. Ciekawa historia powstania. Przejazd na obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną.
Cena;
900,00 zł od osoby pełnopłatne
850,00 zł – od dzieci, młodzieży do 12 r.ż.
Przy zapisie wymagana zaliczka 400 zł od osoby oraz podanie danych osobowych : imię i nazwisko, data ur.,adres zamieszkania.

Przejazd autokarem lux, opieka pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje,1 obiad,1 suchy prowiant,   przewodnicy na trasie zwiedzania, bilety wstępu do BPN oraz miejsc na trasie zwiedzania, rejs statkiem po jeziorze solińskim, ubezpieczenie NNW 5000 Europa

Dodatkowo płatne ( dla chętnych)-
Biesiadne spotkanie  – przy muzyce i winie- cena zostanie podana w styczniu..

Co zabrać:
Prosimy o zabranie obuwia trekkingowego ( mogą być adidasy).  Jeśli jesteś posiadaczem kijków do nordic walkingu- również możesz je zabrać na pewno będą Ci pomocne. Odzieży dostosowanej do warunków jesiennych.

ZAPISY ROZPOCZĘTE!