BIESZCZADY- 23,24,25 września 2022r.

A jakby tak wszystko zostawić i wyruszyć na spotkanie z przyrodą…
Bieszczady to jeden z najpiękniejszych kierunków na jesienne spacery. Posiadają trasy zarówno dla leniwców jak i dla wytrawnych wędrowców- te drugie są po prostu dłuższe… . Kiedy inne szlaki górskie w naszym kraju odstraszają rosnącymi z roku na rok tłumami w Bieszczadach nadal można poczuć się jak zagubionym na końcu świata. Ciekawe krajobrazy, paleta jesiennych barw,  historia ludzi tam mieszkających skłaniają turystów do powrotu w ten niesamowity region.

Opis

                                BIESZCZADY
       
     ,, Bieszczadzkie klimaty i opowieści…”
                      23,24,25 września 2022r

 

 

Program wycieczki:
Dzień 1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 ( przystanek Pl. Dąbrowskiego). Przejazd do Polańczyka na rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim w odnogę Sanu aż do Wyspy Skalistej i Zatoki Teleśnickiej – taras widokowy w Polańczyku.
Obiadokolacja, nocleg  w Polańczyku.
Dzień 2.
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na Małą i Wielką Obwodnicę Bieszczadzką w kierunku do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przejazd przez miejscowości Polańczyk, Wołkowyja, Górzanka ( zwiedzane dawnej Cerkwi z unikatowym rzeźbionym ikonostasem ).  Przejazd do miejscowości Cisna -stolica zakapiorów Bieszczadzkich. Czas wolny.  Dalszy przejazd Pętlą Bieszczadzką przez Przysłup – pierwszy widok na Połoniny i dotarcie na Przełęcz Wyżną. Przyjemny spacer  szlakiem  na Małą i Wielką Rawkę podczas którego będziecie mogli podziwiać widoki na Połoninę WetlińskąCaryńską oraz gniazdo Tarnicy, czyli grupę najwyższych bieszczadzkich szczytów po polskiej stronie. Oczywiście panorama obejmuje również fragmenty ukraińskich oraz słowackich rubieży.( łagodne wejście i zejście – ok 2,5 – 3h). Ustrzyki Górne, Lutowiska, Smolnik (cerkiew wpisana na listę UNESCO, Czarna, powrót Małą Obwodnicą do Polańczyka. Obiadokolacja i nocleg. Możliwość zorganizowania spotkania biesiadnego w Chacie Dymnej przy ognisku i muzyce.
Dzień 3.
Śniadanie. Wjazd z Polańczyka w kierunku Soliny. Spacer po koronie zapory Solińskiej i chwila czasu wolnego na Bieszczadzkich Krupówkach. Bóbrka – możliwość wejścia na Rezerwat Koziniec, największy nieczynny już kamieniołom (ok 30min w jedną stronę). Spacer po ruinach  klasztoru w Zagórzu pochodzące z XVIII w. Ciekawa historia powstania. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

Cena;
710,00 zł- od osoby pełnopłatnej
680,00 zł – od dzieci, młodzieży do 14 r.ż.

Przejazd autokarem lux, opieka pilota, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przewodnicy na trasie zwiedzania, bilety wstępu do BPN oraz miejsc na trasie zwiedzania, rejs statkiem po jeziorze solińskim, ubezpieczenie NNW 5000 Europa

Dodatkowo płatne ( dla chętnych)-
Biesiadne spotkanie  – przy muzyce i winie- cena zostanie podana w styczniu..

Co zabrać:
Prosimy o zabranie obuwia trekkingowego ( mogą być adidasy).  Jeśli jesteś posiadaczem kijków do nordic walkingu- również możesz je zabrać na pewno będą Ci pomocne. Odzieży dostosowanej do warunków jesiennych.

ZAPISY ROZPOCZĘTE!