Hiszpania – Francja – Portugalia 27.09 – 04.10.2024r

Półwysep Iberyjski co roku odwiedzają dziesiątki milionów turystów, a przyciągani są przez bajeczne krajobrazy, ciepłą temperaturę, kulturę oraz kuchnię Portugalczyków, Hiszpanów i Francuzów.
Magnesem ich przyciągającym są z jednej strony klimat i liczne plaże, z drugiej historyczne
dziedzictwo tych krajów…żeby przekonać się co jest urokliwego w tych krajach- wybierz się z nami w podróż samolotowo- autokarową.
ZAPRASZAMY!

Opis

Wycieczka zagraniczna

                       HISZPANIA – FRANCJA – PORTUGALIA

                                    ,, Półwysep Iberyjski”

                                                     27.09. – 04.10.2024r
–  brak miejsc –

BARCELONA – MONTSERRAT – LOURDES  – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA – LIZBONA – PORTO

PROGRAM:
Dzień1.
Przyjazd uczestników na lotnisko we WROCŁAWIU
o godzinie 04.00. Odprawa. Wylot o godzinie 06.30.
Lądowanie w BARCELONIE o 09.10.
Spotkanie z lokalnym przewodnikiem—przejazd do MONTSERRAT –sanktuarium Czarnej Madonny- czas wolny. Zjazd na zwiedzanie BARCELONY – 4 godziny. W programie m.in. Sagrada Familia (zwiedzanie z zewnątrz), Wzgórze Montjuc Mercat de la Boqueria – ogromy targ świeżych owoców i owoców morza, Monument Colom – pomnik Krzysztofa Kolumba, Dzielnica Gotycka z Katedrą, La Rambla – spacer najsłynniejszą aleją Barcelony oraz czas wolny dla uczestników. Transfer o 19.00  na wybrzeże Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu *** Lloret de Mar, kolacja  i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu czas wolny na wybrzeżu COSTA BRAVA w Lloret de Mar . O godz. 13.00 wyjazd do LOURDES. Zakwaterowanie o 19.30 w hotelu *** , kolacja i nocleg.
       
Dzień 3. 
Śniadanie i całodniowy pobyt w LOURDES. Msza Święta ( dla chętnych). Spacer do Sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Różańcowa, Grota Objawień, Droga Krzyżowa spacer śladami św. Bernadety. Zobaczymy  Dom Rodzinny św. Bernadety, Katedrę, Muzeum na cześć Świętej. Modlitwa przy grocie. Procesja z Lampionami. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i całodniowy przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA. Przyjazd w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu *** obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu  nawiedzenie grobu św. Jakuba – zwiedzanie Katedry.  Czas wolny. Następnie w godzinach wieczornych przejazd do FATIMY, zakwaterowanie w hotelu ***, kolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu całodniowy pobyt w FATIMIE. Na początku Msza Święta oraz Droga Krzyżowa, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Kaplica Objawień – Serce sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, pomnik Jana Pawła II, miejsce ukazania się Anioła, spacer do Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Powrót do hotelu. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. W godzinach wieczornych kolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do LIZBONY. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem Przyjazd do dzielnicy Belem – miejsca, skąd portugalscy żeglarze wypływali w poszukiwaniu „nowych światów dla Świata”.  , Pomnik Odkrywców, kościół Hieronimów. Następnie Czas wolny na spróbowanie tradycyjnych ciasteczek „pasteis de Belem”. Po odpoczynku przejazd do Katedry oraz spacer po urokliwej starej części Lizbony z pchlim targiem – Afamie. W godzinach wieczornych powrót do hotelu , kolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie o godzinie 7.00 Przejazd do PORTO.  W programie między innymi Ribeira – słynna dzielnica nad rzeką pulsująca życiem, Katedra Sé Catedral – Imponująca obronna świątynia o potężnych murach, Palacio da Bolsa – dawna giełda papierów wartościowych, Wieża Kleryków, Avenida Dos Aliados, Dworzec Sao Bento, , Kościół Św. Franciszka. Czas wolny na obiad ( płatny we własnym zakresie) Transfer na lotnisko. Wylot o godz. 17.55, lądowanie na lotnisku Warszawa Okęcie  o godz. 22.40
PROGRAM JEST RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

CENA : 4 600 zł + 200 euro od osoby

Jesteś zainteresowany wyjazdem – zadzwoń tel;  668-009-931 lub 883-341-375
Przy podpisaniu umowy wymagana zaliczka w wysokości 1500,00 zł oraz dane osobowe + paszport lub dowód osobisty.
Świadczenia zawarte w cenie:
* bilety lotnicze Wrocław – Barcelona oraz Porto – Warszawa Okęcie
* mały bagaż podręczny 40x30x20 cm.
* bagaż rejestrowy o wadze do 10 kg  – rozmiar walizki nie ma znaczenia
* wynajęcie autokaru na trasie całej wycieczki od momentu lądowania do odlotu
* 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-osobowe)
* wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)
* opieka pilota na trasie całej wycieczki
* podatki i opłaty klimatyczne
* ubezpieczenie Kl i NNW ( nie obejmuje chorób przewlekłych)
* o płata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG  i TFP

Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego – 700 PLN za 7 noclegów

 Świadczenia NIE zawarte w cenie:
* wydatki na potrzeby własne
* napoi do obiadokolacji
* opłaty klimatyczne
*  transfer Zelów- lotnisko-Zelów ok. 180 zł uzależniona od ilości uczestników 

Uwaga!
Bilet rejsowy w restrykcyjnej taryfie, która nie zezwala na bezpłatne zmiany dat podróży i danych pasażera, a zwrot biletu wiąże się z wysokimi kosztami. Istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – szczegóły u sprzedawcy.

Organizator nie odpowiada za nieprzewidziane działania linii lotniczych tj. zmiany rozkładów lotów ( godz., dat, odwołania lotów, niezależnych od organizatora ) nie są one podstawą reklamacji ani rezygnacji z imprezy turystycznej.