Pielgrzymka do Izraela -….. 2022r

GALILEA – JAFFA – TABOR – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM –  MORZE MARTWE
– TYBERIADA- JEROZOLIMA – BETLEJEM

Description

    Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym – 8 dni
                ZAPISY NA ROK 2022- rozpoczęte


Program wycieczki:

1 dzień
POLSKA – IZRAEL
Wyjazd z Zelowa ( transfer na lotnisko z Zelowa dodatkowo płatyny)
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.
2 dzień
BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy – miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek (sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan). Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maria Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w  Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
3 dzień
JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.  Kościół Pater Noster – gdzie znajdują się majloikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu.  Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba.  Udamy się  także na Górę  Syjon , by nawiedzić kościół  Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik , gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył  Ostatnią Wieczerzę , podczas, której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej  Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego  w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
4 dzień
CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie.  Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.
5 dzień:
GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch – rybę Świętego Piotra (dodatkowo płatna 18 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6 dzień:
JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud.
Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja
i nocleg.
7 dzień:
JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.
8 dzień:
TEL AVIV – KATOWICE- PYRZOWICE

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

CENA:  …..( zostanie podana w roku 2022r)

CENA ZAWIERA:
  – Bilet lotniczy na trasie Kraków- Tel Aviv- Kraków, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny 5 kg.
– Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
–  Zakwaterowanie ( 7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** ( zgodnie z programem wycieczki )
– Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
– Przewodnik z jęz. polskim
– Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€
CENA NIE ZAWIERA:
– wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
– ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 15 zł/os.
– dopłata do pokoju 1 osobowego 180 USD
– napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne

 

UWAGI:

1. Wyżywienie  to dwa posiłki w formie bufetu
2. Napoje do kolacji dodatkowo płatne
3. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
UWAGA
PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.