KANAŁ ELBLĄSKI- 01-03 lipca 2022r

Kanał Elbląski jest szaloną atrakcją, a przy okazji też najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Jego sporym atutem jest fakt, że dzięki specjalnym pochylniom statki suną tutaj nie tylko po wodzie, ale również po trawie.  Warto wybrać się z nami w miejsce dotąd nie odkryte przez naszych turystów….
Zapraszamy wszak przygoda czeka 🙂

Opis

Wycieczka trzydniowa
                                          KANAŁ ELBLĄSKI
                                          01-03 lipca 2022r
Program wycieczki:

Dzień 1.

Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30 – przystanek Pl.Dąbrowskiego.
Po trasie zatrzymamy się w Gietrzwałdzie. Znajduje się tu Sanktuarium Maryjne nazywane często polskim Lourdes – jest to jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce, to tu w 1877 roku Matka Boska ukazała się dwóm dziewczynkom przemawiając do nich po Polsku. Obok kościoła znajduje się cudowne źródełko z którego pielgrzymi czerpią wodę w nadziei uleczenia swoich chorób. Przejazd do hotelu w Morągu na obiadokolację, Następnie spacer z przewodnikiem po mieście. Powrót na nocleg.
Dzień 2.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd na przystań do Buczyńca. Rejs Kanałem Elbląskim po najciekawszym odcinku kanału z różnego rodzaju śluzami, pochylniami i innymi rozwiązaniami technicznymi słynnymi na cały świat. Przewodnik będzie opowiadał o mijanych miejscach oraz o historii kanału. Po rejsie zwiedzanie Elbląga, następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Po śniadaniu przejazd do Olsztyna stolicy Warmii i Mazur. Spotkanie z przewodnikiem i spacer po starym mieście, którego zarys wyznacza rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Zobaczymy najstarsze zabytki miasta Katedrę, Zamek, Ratusz, przepiękne kamieniczki oraz wiele innych atrakcji. Po czasie wolnym wyjazd w droge powrotną.
Powrót do Zelowa ok.godz.21.00

Cena:700 zł (dorośli) + bilet na rejs po Kanale Elbląskiem
650 zł (dzieci do12 r.ż. ) +bilet na rejs po Kanale Elbląskiem
Przy zapisie wymagana zaliczka 400 zł.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem lux, opieka pilota, 2 noclegi w hotelu ***, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety wstępu, usługa przewodników miejskich, ubezpieczenie NNW 5000 zł.
Dodatkowo płatne:
Bilet na rejs po Kanale Elbląskim – około 100 zł
Biesiadne spotkanie -50 zł
Wydatki na potrzeby własne.