KANAŁ ELBLĄSKI- 2024

Kanał Elbląski jest szaloną atrakcją, a przy okazji też najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Jego sporym atutem jest fakt, że dzięki specjalnym pochylniom statki suną tutaj nie tylko po wodzie, ale również po trawie.  Warto wybrać się z nami w miejsce dotąd nie odkryte przez naszych turystów….
Zapraszamy wszak przygoda czeka 🙂

Opis

Wycieczka trzydniowa
                                                        KANAŁ ELBLĄSKI
                                                   zaprszamy za rok 🙂

Program wycieczki:

Dzień 1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.00 – przystanek Pl.Dąbrowskiego.
Przejazd do Malborka. Zwiedzanie z przewodnikiem ( podział na grupy) najwiekszego gotyckiego zespołu zamkowego na świecie. W 1997 roku zamek został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Po zwiedzaniu czas wolny. Następnie przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2.
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd na przystań do Buczyńca. Rejs Kanałem Elbląskim po najciekawszym odcinku kanału z różnego rodzaju śluzami, pochylniami i innymi rozwiązaniami technicznymi słynnymi na cały świat. Przewodnik będzie opowiadał o mijanych miejscach oraz o historii kanału. Po rejsie zwiedzanie Elbląga, następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Po śniadaniu przejazd do Olsztyna stolicy Warmii i Mazur. Spotkanie z przewodnikiem i spacer po starym mieście, którego zarys wyznacza rzeka Łyna i pozostałości murów miejskich z jedyną zachowaną bramą miejską zwaną Wysoką. Zobaczymy najstarsze zabytki miasta Katedrę, Zamek, Ratusz, przepiękne kamieniczki oraz wiele innych atrakcji. Po czasie wolnym wyjazd w droge powrotną.
Powrót do Zelowa ok.godz.21.00

Cena: cena w grudniu
Przy zapisie wymagana zaliczka 400 zł.

Prosimy o zabranie dokumentów uprawniających do zniżek.

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem lux, opieka pilota, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, bilety wstępu, usługa przewodników miejskich, ubezpieczenie NNW 5000 zł.
Dodatkowo płatne:
Bilet do zwiedzanych obiektów ok. 180 zł
Wydatki na potrzeby własne.