TURCJA,, Wybrzeże Likijskie”- 21-28.09.2024r

Turcja jest krajem o wielowiekowej historii. Leży na styku dwóch kontynentów – Europy i Azji. Spotykają się tu wpływy europejskie i orientalne. Nie brakuje nawiązania do korzeni sięgających czasów świetności Imperium Osmańskiego.
Będą w Turcji koniecznie przywieź kilka pamiątek jak ,, oko proroka”, przyprawy, skórzane wyroby etc.
W wolnej chwili posmakuj najsłynniejszego tureckiego dania KEBABA i porównaj z tym które jest serwowane w Polsce :-). Wszystko co zobaczysz w Turcji może Cię zadziwić choćby dobrze rozwinięte  rolnictwo, które przyczyniło się do tego, że kraj ten jest samowystarczalny .
Wybierz się z nami – zapraszamy!

Opis

Wycieczka zagraniczna

                 TURCJA
    ,, Wybrzeże Likijskie”
  21-28 września 2024r
4 miejsca WOLNE!

DZIEŃ 1
Wylot do Turcji : Katowice- Pyrzowice – Antalya. Po wylądowaniu przejazd do hotelu na posiłek nocleg.

DZIEŃ 2.
Po śniadaniu wyjazd do Demre (Myra).Trasa wycieczki przebiega
drogą wzdłuż wybrzeża, z którego rozpościera się wspaniały widok na Morze Śródziemne i strome szczyty gór Taurus. W Myrze zwiedzimy grobowce skalne, które należą do najbardziej fascynujących atrakcji Turcji. Groby i sarkofagi pochodzą z IV wieku p.n.e.  zobaczymy również kościół, w którym pochowany został Św. Mikołaj.
Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3.
Po śniadaniu  zabierzemy Państwa na wyprawę drogą wodną. Będziemy płynąć szlakiem żeglugowym rzeki  Dalyan.. Jedynie łodzią można dotrzeć na plażę Iztuzu, zwaną również Plażą Żółwi, tu można zobaczyć ogromne morskie żółwie Caretta –Caretta..Po czasie wolnym  na kąpiel wrócimy na wybrzeże.  Następnie przejedziemy do barwnego i tętniącego  życiem miasta Kusadasi.
Obiadokolacja  i nocleg ( tu spędzimy 2 noclegi) .           

DZIEŃ 4.
Po śniadaniu przejazd do Efezu doskonale zachowanego  antycznego miasta w Turcji gdzie przebywał i nauczał św. Paweł Apostoł (listy do Efezjan) . Na  jego terenie znajdują się jedne z największych na świecie wykopalisk archeologicznych. Z Efezem związana jest też postać św. Jana Ewangelisty, który tu właśnie spędził ostatnie lata życia i napisał swoją Ewangelię. Wielki Teatr, Świątynia Domicjana i Biblioteka Celsusa to zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć. Władze tureckie objęły teren ochroną tworząc w tym miejscu Park Narodowy, który jest na liście  UNESCO.  Przejazd na obiadokolacja  i nocleg.

DZIEŃ 5.
Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną meandrów do Pamukkale (zwanego Bawełnianym Zamkiem) – wapienne tarasy  cud natury znajdują się na liście  UNESKO. Wody gorących źródeł aktywnie przyczyniają się do tworzenia wręcz surrealistycznego krajobrazu tego miejsca.(dla chętnych okazja do kąpieli w źródłach termalnych.) Z drugiej strony Pamukkale zwiedzimy ruiny miasta Hierapolis z doskonale zachowanym teatrem.  Przejazd na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 6.
Po śniadaniu udamy się w podróż powrotną do Antalyi. Po drodze zatrzymamy się w należącej do Rządu Tureckiego manufakturze dywanów. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się poszczególnym etapom powstawania wyrobów,  począwszy od hodowli jedwabników po techniki tkania.. Przejazd na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7.
Po śniadaniu zwiedzimy Antalię  jedno z najpiękniejszych miast Tureckiej Riwiery. Zobaczymy m.in. symbol miasta – słynny żłobiony minaret Yivli. Turcja znana jest także z fabryk złota i skór. Można tutaj nabyć w korzystnych cenach biżuterię i wyroby skórzane. Uwieńczeniem dnia będzie wizyta nad wodospadami Karpuzkaldiran. Powrót na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

 

Cena: 3 000 zł ( w pokojach 2 os) + 180 euro

Przy zapisie wymagana zaliczka w wysokości 1000,00 zł –
W celu podpisania umowy prosimy o przybycie z ważnymi dokumentami tj paszport lub dowód osobisty.

Świadczenia zawarte w cenie:
–  przelot Polska-Turcja-Polska,
– bagaż podręczny –max 5 kg, bagaż rejestrowany  -max 20kg,
–  transfery w Turcji,
– 7 noclegów w hotelach **** ( pokoje 2 os. max 3 osobowe)
–  wyżywienie HB (2 posiłki-śniadania i kolacje)
–  opiekę polskojęzycznego przewodnika
– ubezpieczenie KL20 000.euro,KR 10000, NNW  1250 euro, 200euro bagaż
– TFG (13 zł) ,TFP (13 zł)
Świadczenia NIE zawarte w cenie:
dodatkowo płatne 180 euro ( bilety wstępu, opłaty miejscowe, opłaty klimatyczne, parkingi etc.)
– napoje do obiadokolacji
–  wydatki na potrzeby własne
– dodatkowe ubezpieczenia
– wycieczki fakultatywne: lot balonem nad Pamukkale i Hierapolis oraz  zaproponowane przez lokalnego kontrahenta
– transfer na lotnisko ( tam i z powrotem) w PL uzależniony od ilości osób chętnych ok 180 zł od osoby

*Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie
AKTUALNE WYTYCZNE:
Wymagane dokumenty: paszport lub dowód osobisty ważny co najmniej 6 miesięcy przed wylotem.