Pociągiem przez Alpy- Bernina Express- 14-18 sierpnia 2024r / 20-24 sierpnia 2024r

Malownicza podróż koleją przez Alpy

Opis

Wycieczka zagraniczna

 

                  Pociągiem przez Alpy Bernina Express

                                             Czechy, Austria, Bawaria, Szwajcaria, Liechtenstein, Włochy,

                          14-18 sierpnia 2024r – brak miejsc
20-24 sierpnia 2024r – NOWY TERMIN

 

Dzień 1 .
6.00-wyjazd z Zelowa przez Bełchatów. Przejazd do Czeskiego
Krumlova-miasteczka wpisanego na Listę UNESCO.
Spacer po starym mieście z wąskimi brukowanymi uliczkami oraz kamienicami ozdobionymi freskami i attykami. Przejazd do hotelu w okolicach Salzburga. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie, przejazd do Miasta Mozarta – Salzburga, zwiedzanie z przewodnikiem, m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta-  na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo Św. Piotra, czas wolny na salzburskiej starówce, następnie przejazd autostradą alpejską nad Jezioro Königssee klejnot Alp Bawarskich , które przypomina skandynawski fiord. Rejs stateczkiem po jego wodach należy do największych atrakcji tego regionu. Wokół  rozpościerają się skaliste, alpejskie szczyty i zapierające dech w piersiach widoki – m.in. na masyw Watzmann (z drugim najwyższym szczytem Niemiec), wizyta na półwyspie Św. Barłomieja, na którym znajduje się pięknie położona alpejska kapliczka, rejs powrotny, przejazd do  hotelu*** w ok. Innsbrucka, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, przejazd przez Alpy Bawarskie i Tyrolskie do Szwajcarii, przyjazd do Vaduz – stolicy jednego z najmniejszych państw świata – Księstwa Liechtensteinu, spacer główną ulicą miasta, skąd widać górujący nad okolicą Zamek Książęcy, następnie przejazd do miejscowości Chur w Szwajcarii i największa atrakcja wyjazdu – przejazd słynnym szwajcarskim „czerwonym pociągiem” – Bernina Express, trasą wpisaną na listę UNESCO. Podziwiać będziemy zmieniające się krajobrazy – od pokrytych śniegiem lodowców alpejskich poprzez górskie jeziora, imponujące wiadukty, przełęcze, mosty do zielonych palm we włoskim miasteczku Tirano, które jest celem naszej podróży pociągiem, następnie przejazd autokarem do hotelu w ok. Werony, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4
Śniadanie, przejazd do pobliskiego miasta Romea i Julii – Werony, zwiedzanie miasta bogatego w zabytki z czasów rzymskich, m.in. pałac Palazzo degli Scaligeri, Arena – ruiny amfiteatru rzymskiego, starożytne bramy miejskie jak Porta Nuova, Piazza Bra, wizyta pod słynnym Domem Julii, przed którym na zakochanych (i nie tylko!) czeka pomnik i balkon Julii, następnie przejazd nad malownicze  Jeziora Garda do położonego na końcu długiego półwyspu eleganckiego kurortu Sirmione – zwiedzanie zabytkowego miasta – średniowieczna Twierdza Scaligerich, Santa Maria Maggiore, liczne miejsca widokowe na jezioro, przejazd przez najstarszą przełęcz alpejską – Brennero – do Austrii, obiadokolacja i nocleg w ok. Innsbrucka;
Dzień 5.
Śniadanie, przejazd malowniczym alpejskim szlakiem do jednego z najbardziej renomowanych rejonów turystycznych Austrii – Kaprun–Zell am See – rejs statkiem po polodowcowym jeziorze Zeller See, w godzinach popołudniowych pożegnanie z alpejską Austrią i wyjazd w drogę powrotną  do kraju, powrót do Polski po północy, zakończenie wycieczki.

CENA:  2700 zł/os  + 180 euro
            2700 zł/os +  100 euro – dzieci do 16 r.ż.
Jesteś zainteresowany wyjazdem – zadzwoń tel;  668-009-931 lub 883-341-375
Przy podpisaniu umowy wymagana zaliczka w wysokości 1000,00 zł oraz dane osobowe + paszport lub dowód osobisty.

Świadczenia zawarte w cenie:
* transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, video/DVD,
* zakwaterowanie:  4 noclegi w hotelach*** – 1 nocleg w okolicy Salzburga, 2 noclegi w okolicy Innsbrucka i 1 nocleg w okolicy Werony – pokoje 2os. Pokoje 3 – os na zapytanie
* wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje serwowane lub bufetowe,
* obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,
* bilety wstępu, rejsy po jeziorach (Jezioro Königssee i Jezioro Zeller See)
* opłaty za przewodników miejscowych,
* taksy klimatyczne,
* słuchawki,
* opłaty rezerwacyjne, (bilet i miejscówka na pociąg )
* realizacja programu wycieczki,
* ubezpieczenie KL 25000eu,  NNW 20000zł,  KR 7000eu
* TFP,TFG

Świadczenia ,,nie” zwarte w cenie:
– wydatki na potrzeby własne
– napoje do kolacje
– świadczeń nie wymienionych w  ofercie

UWAGI:
Osoby zapisane na wycieczki po Europie powinny posiadać kartę EKUZ (bezpłatnie – wydawaną przez NFZ ) oraz ważny dowód osobisty  lub paszport. Prosimy o spakowanie się do walizek o mniejszych wymiarach.