TATRY – 2022

Z cyklu ,, POZA UTARTYM SZLAKIEM” .
Zapraszamy w Tary – a tak naprawdę w najpiękniejsze miejsca, które są godne polecenia. Na trasie zwiedzania będzie  towarzyszył nam przewodnik, który opowie ciekawą historię osiedlenia się ludności i przystosowania  człowieka  do warunków w górach. Wskaże miejsca, które często są pomijane przez turystów indywidualnych.
Usłyszymy ciekawą historię o ratownikach GOPR-u. Zatrzymamy się w miejscach gdzie zobaczymy typową kulturę i zabudowę góralską. Na szlaku przejdziemy przez miejsca gdzie w przeszłości były ośrodkiem pasterskim, a po których pozostało  kilka szałasów i szop ( ich kształt  niezwykle harmonizuje z otaczającym krajobrazem).
Zapoznamy się z gwarą góralską a przede wszystkim zobaczymy zobaczymy miejsca, które sprawią, że jeszcze raz będziemy chcieli wrócić w Tatry….
ZAPRASZAMY!

Description

,, Poza utartym szlakiem”
                                            TATRY
                                      
                  SKORZYSTAJ Z BONU TURYSTYCZNEGO!
                                 

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30. Przejazd do Zakopanego. Spotkanie z przewodnikiem.
Z Toporowej Cyrhli  przejście malowniczą trasą na Polanę Kopieniec. Wejście na szczyt Wielki Kopieniec- s wznoszący się w reglowej partii Tatr Zachodnich i zejście Doliną Olczyskiej do bijącego źródła o nazwie Wiewrzysko Olczyskie. Zejście Doliną Olczyską  przez Nosalową Przełęcz  leżącą w północno-wschodniej grani Kasprowego Wierchu( NOSAL) do Zakopanego. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Doliny Filipka jednej z najmniej znanych turystom dolin Tatr Polskich, wcinającej  się w zbocza Gęsiej Szyi –  przejście do Doliny Złota o unikatowych walorach przyrodniczych. Wejście do Wiktorówki – Sanktuarium Królowej Tatr. Przejście na halę  Rusinową Polanę to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Tatrach – CZAS WOLNY. Przy dobrej pogodzie przejście do Wodogrzmotów Mickiewicza nad Doliną Białki lub zdobycie szczytu Gęsia Szyja. Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie.  Przejazd do Krakowa. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie jednej z dzielnic Krakowa: Kazimierza + Podgórza. Zwiedzanie zabytków ulicy Szerokiej- wysłuchanie ciekawej historii powstania Kazimiera. Wejście do Synagogi – zapoznanie się z inna religią. n trasie zwiedzania zobaczymy: Synagogę Starą, Dom Heleny Rubinstein, ulica Kupa, plac Nowy, podwórko Schindlera, ulica Józefa, plac Wolnica. Przejście kładką Bernatka na Pogórze- Rynek Podgórski, kościół św. Józefa. plac Lasoty, fort oraz KOPIEC KRAKA- (wejście). Jeśli wystarczy czasu wejście do Parku Bednarskiego – kolorowe schody i mural historyczny. CZAS WOLNY.
Przyjazd do Zelowa około 21.00-21.30

UWAGA:
PROSIMY  O ZABRANIE ODPOWIEDNIEGO OBUWIA  PRZYSTOSOWANEGO DO WĘDRÓWEK PO GÓRACH ( TRAPERY BĄDŹ ADIDASY).  MOŻNA ZABRAĆ KIJKI DO NORDIC WALKINGU. Mile widziany plecak na małe co nieco oraz okrycie głowy np. czapka , chustka.

Cena;
,00  zł dorośli
,00   zł – dziecko do ( 3- 14 roku życia )

Świadczenia zawarte w cenie; przejazd autokarem lux, opieka pilota, usługa przewodnika górskiego, przewodni miejski, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 suchy prowiant, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW 5000 zł.

PENSJONAT:  Pensjonat posiada pokoje 2,3,4,5 osobowe.