TATRY – 26/27/28 sierpnia 2022

Po raz kolejny zapraszamy na wędrówek z cyklu ,, Poza utartym szlakiem”…
Na trasie zwiedzania będzie  towarzyszył nam przewodnik, który opowie ciekawą historię osiedlenia się ludności i przystosowania  człowieka  do warunków w górach. Wskaże miejsca, które często są pomijane przez turystów indywidualnych.
Usłyszymy ciekawą historię o ratownikach GOPR-u. Zatrzymamy się w miejscach gdzie zobaczymy typową kulturę i zabudowę góralską. Na szlaku przejdziemy przez miejsca gdzie w przeszłości były ośrodkiem pasterskim, a po których pozostało  kilka szałasów i szop ( ich kształt  niezwykle harmonizuje z otaczającym krajobrazem).
Zapoznamy się z gwarą góralską a przede wszystkim zobaczymy zobaczymy miejsca, które sprawią, że jeszcze nie raz będziemy chcieli wrócić w Tatry….
ZAPRASZAMY!

Opis

,, Poza utartym szlakiem”                                                    Stopień trudności: średni
                                                       TATRY
                                            26-28 sierpnia 2022r

4 MIEJSCA WOLNE!

1. Dzień
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30- przystanek Pl. Dąbrowskiego.
Przejazd do Zakopanego. Z osiedla Gronik w Kościelisku spacer Doliną Małej Łąki (od strony wschodniej ograniczona jest grzbietami Giewontu i Kopy Kondrackiej, natomiast od zachodu – Małołączniaka, Wielkiej Turni, Skoruśniaka i Hrubego Rygla) do Polany Małołąckiej – przejście ścieżką nad reglami na Przysłop Miętusi – Zejście do Doliny Kościeliskiej  (Bacówka -oscypki)- Kiry Parking.
Wycieczka w Tatrach Zachodnich z Pięknymi widokami szczególnie na grupę Czerwonych Wierchów.
Przejazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.
2.Dzień
Śniadanie. Pobranie suchego prowiantu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Kuźnic  – podejście przez Boczań na Halę Gąsienicową (Hala Gąsienicowa jest gigantycznym węzłem szlaków turystycznych w Tatrach. Wychodzą tutaj trasy m.in. na Krzyżne, Zawrat i Świnicę, Kasprowy Wierch, Granaty czy też Kościelec. (schronisko Murowaniec – ciasto i herbatka góralska:-) ) – podejście nad Czarny Staw Gąsienicowy  – powrót przez Murowaniec – zejście Doliną Jaworzynki do Kuźnic .
Wycieczka całodniowa Krajobraz zarówno Tatr Zachodnich jak i Wysokich  …
3.Dzień
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem.
Przejazd do Kuźnice – spacer na Polanę Kalatówki – przejście ścieżką nad reglami -Zejście Doliną Białego. Obiad.
Powrót do Zelowa o godzinie 21.00-21.30

                           
PROGRAM JESTV RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.
O WYJŚCIU W GÓRY DECYDUJE PRZEWODNIK GÓRSKI.
BIURO NIE PONISI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIEPRZEWIDZIANE ZMIANY W POGODZIE I BRAK MOŻLIWOŚCI REAZLIZACJI PROGRAMU.                     

UWAGA:
PROSIMY  O ZABRANIE ODPOWIEDNIEGO OBUWIA  PRZYSTOSOWANEGO DO WĘDRÓWEK PO GÓRACH ( TRAPERY BĄDŹ ADIDASY).  MOŻNA ZABRAĆ KIJKI DO NORDIC WALKINGU. Mile widziany plecak na małe co nieco oraz okrycie głowy np. czapka , chustka.

Cena;
760,00  zł dorośli
690,00   zł – dziecko do ( 3- 14 roku życia )

Świadczenia zawarte w cenie; przejazd autokarem lux, opieka pilota, usługa przewodnika górskiego 3 dni, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, 1 suchy prowiant, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW 5000 zł.

PENSJONAT:  Pensjonat posiada pokoje 2,3,4,5 osobowe.