TATRY – 22,23,24,25 sierpnia 2024r

Po raz kolejny zapraszamy na wędrówek z cyklu ,, Poza utartym szlakiem”…
Na trasie zwiedzania będzie  towarzyszył nam przewodnik, który opowie ciekawą historię osiedlenia się ludności i przystosowania  człowieka  do warunków w górach. Wskaże miejsca, które często są pomijane przez turystów indywidualnych.
Usłyszymy ciekawą historię o ratownikach GOPR-u. Zatrzymamy się w miejscach gdzie zobaczymy typową kulturę i zabudowę góralską. Na szlaku przejdziemy przez miejsca gdzie w przeszłości były ośrodkiem pasterskim, a po których pozostało  kilka szałasów i szop ( ich kształt  niezwykle harmonizuje z otaczającym krajobrazem).
Zapoznamy się z gwarą góralską a przede wszystkim zobaczymy zobaczymy miejsca, które sprawią, że jeszcze nie raz będziemy chcieli wrócić w Tatry….
ZAPRASZAMY!

Opis

,, Poza utartym szlakiem”                                                
                             TATRY
            22-25 sierpnia 2024r
          2 miejsca  WOLNE!
Program:
Dzień1.
Wyjazd z Zelowa o godz. 6.30 ( Pl. Dąbrowskiego)
Wyjazd z Bełchatowa o godz. 6.45 ( ul. Czapliniecka przystanek przy Rogasiu)- bądź w tym dniu gotowy do wycia w góry.
Przejazd do Zakopanego.  Spotkanie z przewodnikiem górskim. Spacer na  Polana Biały Potok – Dolina Lejowa – Przysłop Kominiarski – zejście do Doliny Kościeliskiej  – Kiry. (Po drodze Bacówka- możliwość zakupienia oscypków). Przejazd do pensjonatu na obiadokolację. Nocleg.
Dzień 2.
Wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu.                                         
Dolina 5 Stawów Polskich – nazwaną jedną z najpiękniejszych – krajobraz doliny tworzą granitowe szczyty Tatr Wysokich, rozległe płaśnie, gruzowiska dużych głazów, piarżyska, migotliwe tafle jezior, murawy i połacie kosodrzewiny.
Start: Palenica Białczańska -Dolina Roztoki- wodospad Wielka Siklawa- schronisko w Dolinie 5 stawów Polskich ( czas wolny)  – zejście Doliną Roztoki . Przewyższenie 690 m   ( na trasie kilka miejsc eksponowanych!! – bez większych trudności technicznych . ) Przejazd na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3.
Wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu.                                           
Czerwone Wierchy- masyw górski znajdujący się w ciągu głównego grzbietu Tatr Zachodnich. Biegnie nim granica polsko-słowacka, a na szlaku widoki warte zobaczenia i zapamiętania 🙂
Start . Gronik- Dolina Małej Łąki- Przysłop Miętusi – Kobylarzowy żleb
– Małołączniak- Krzesanica- 2122 m.n.p.m. – Ciemniak- zejście przez Adamice do Doliny Kościeliskiej . (przewyższenie około 1200 m.)
Szlak wymagający dobrej kondycji !!! 
Obiadokolacja . Nocleg.
Dzień 4.
Śniadanie od 8.00.  Czas wolny. Wyjazd na Gorący Potok dla osób chętnych – dodatkowo płatne ( pobyt około 1,5 h). Obiad o godz. 13.00 . Wyjazd w drogę powrotną.
PROGRAM JESTV RAMOWY KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.                                                             
O WYJŚCIU W GÓRY DECYDUJE PRZEWODNIK GÓRSKI.
BIURO NIE PONISI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA NIEPRZEWIDZIANE ZMIANY W POGODZIE I BRAK MOŻLIWOŚCI REAZLIZACJI PROGRAMU.                     

UWAGA:
PROSIMY  O ZABRANIE ODPOWIEDNIEGO OBUWIA  PRZYSTOSOWANEGO DO WĘDRÓWEK PO GÓRACH ( TRAPERY BĄDŹ ADIDASY).  MOŻNA ZABRAĆ KIJKI DO NORDIC WALKINGU. Mile widziany plecak na małe co nieco oraz okrycie głowy np. czapka , chustka.
Przeczytaj !

 

Cena;
950,00 zł dorośli
900,00 zł – dziecko do ( 3- 14 roku życia )
Przy zapisie wymagana zaliczka: 500 zł oraz podanie danych osobowych (imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania) 

Świadczenia zawarte w cenie; przejazd autokarem lux, opieka pilota, usługa przewodnika górskiego 3 dni, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, 2 suchy prowiant, bilety wstępu, ubezpieczenie NNW 5000 zł.
Dodatkowo płatne:
– wydatki na potrzeby własne
– wejście na baseny: ,,Gorący Potok”- cena w kwietniu.
– świadczenia nie zawarte w cenie.

 

PENSJONAT:  Pensjonat posiada pokoje 2,3,4,5 osobowe. Pokoje z łazienkami, ręcznikami, Tv, czajnik. Lodówka na korytarzu. W pensjonacie dostępna stołówka do dyspozycji gości. W pobliżu Karczma czynna codziennie do godz. 22.00.